Allegro - osoba, która wygrała aukcję milczy

Rozwiązany/Zamknięty
Filipek - 5 gru 2014 o 07:38
 filipek - 22 gru 2014 o 09:06
Hej, wystawiłem aukcję na Allegro, osoba, która ją wygrała od kilku dni milczy, nie wpłaca pieniędzy, nie odzywa się. Co robić?

7 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
5 gru 2014 o 12:33
Może zadzwoń, w danych powinien być podany nr telefonu.
0
Krasher Posty 87 Data rejestracji środa 9 lipiec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 22 styczeń 2016 15
5 gru 2014 o 13:04
Najpierw się próbujesz kontaktować mailowo, telefonicznie, jak nie będzie odzewu, to po prostu nie wysyłasz sprzętu.
0
I mogę ten sprzęt wystawić jeszcze raz?
0
Moim zdaniem tak, ale zanim to zrobisz, warto napisać maila (i mieć jego kopię) do tej osoby, która się nie odzywa, że w związku z brakiem odzewu, transakcja nie może być przeprowadzona. Ewentualnie możesz rozpocząć Spór na Allegro jeszcze wcześniej.
0
meteria Posty 113 Data rejestracji środa 9 lipiec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 4 grudzień 2015 73
5 gru 2014 o 16:46
Nie, żaden spór, to co możesz zrobić to wystosować przypomnienie o transakcji po tygodniu, najpierw, możesz też wystąpić do Allegro o zwrot prowizji i wtedy wyjaśniasz z jakiego powodu.
0
Jak już wystąpisz o zwrot prowizji, możesz wystawić przedmiot ponownie.
Moim zdaniem nie warto bawić się ściganie tej osoby i namawianie jej, żeby jednak wpłaciła kasę, bo potem taki niezadowolony klient będzie marudził itp.

Jeśli ktoś nie chce kupić - znajdzie się inny nabywca.
0
racja, ale jednocześnie, jeśli nie podejmiesz żadnych kroków związanych z tym, żeby się upomnieć o zapłatę i potem wystawisz przedmiot jeszcze raz to nierzetelny kupujący ci potem wystawi negatywa lub co gorsza rozpocznie spór i cię jeszcze oskarży, że nie wysłało się przedmioty, a tu się wystawia. Niestety różnie to bywa z aukcjami na allegro
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
8 gru 2014 o 15:34
Dlatego najlepiej najpierw załatwić zwrot prowizji i unieważnienie aukcji a potem wystawiać ponownie.

A na wypadek sporu dobrze mieć maile, jak pisze Windy.
0
dzięki wam za pomoc, poprosiłem o zwrot prowizji i czekam na rozwiązanie!
0
Dołącz do nas!