Instagram/nie mogę korzystać z konta na Instagramie

Zamknięty
Karolina_1234 Posty 1 Data rejestracji wtorek 20 lipiec 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 20 lipiec 2021 - 20 lip 2021 o 16:18
 wykopek - 15 lis 2022 o 16:45
Dzień dobry, od wczoraj tj. 19.07.2021 roku nie mam dostępu do swojego konta na Instagramie... Po zalogowaniu się otrzymałam komunikat: ''Potwierdź informacje w aplikacji, aby powrócić do konta
Odnotowaliśmy nietypową aktywność na Twoim koncie. Potwierdź swoją tożsamość w aplikacji Instagram, aby odzyskać dostęp do swojego konta.'' W aplikacji wyświetla mi się od razu opcja potwierdzenia tożsamości tylko i wyłącznie poprzez nagrania krótkiego ''selfie filmu''. Wszystko jest opisane krok po kroku co robić, po dłuższej chwili namysłu postanowiłam wykonać tę czynność, nagrałam film tak jak mnie poproszono. Następnie proszono mnie abym wysłała, ponieważ film jest gotowy. Klikając przycisk ''wyślij'' po chwili ''wysyłania'' otrzymałam komunikat: ''Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie za chwilę'' Próbowałam tak setki razy, ciągle wyskakuje błąd, a ja nadal nie mam dostępu do swojego konta... Co robić? Jest jakaś szansa na odzyskanie konta? Jeśli nie, to czy jest szansa na jego usunięcie? Bardzo proszę o odpowiedź.
Zobacz również:

31 odpowiedzi

Ja niestety nie mam konta od 10 dni. zmiana hasła nic nie daje. Nie mam apki, więc niestety czekam aż sytuacja sama się zmieni.
0
Cześć ,powątpiewam .U mnie też już ponad dwa tygodnie nie działa instagram .Nie będę nagrywać żadnych filmików .Irytujące to jest .
0
Uwaga, jest rozwiązanie problemu! Trzeba ściągnąć ze strony apk mirror aplikację Instagram w wersji 195. W ustawieniach aplikacji konieczne jest zezwolenie Instagramowi na dostęp do aparatu. Po zalogowaniu się pojawi się prośba o wysłanie selfi. Należy postąpić zgodnie z instrukcjami i już po chwili będziecie mieć ponowny dostęp do swojego konta. Przekażcie to info wszystkim znajomym, którzy mają podobny problem.
0
Jest rozwiązanie bez pobierania jakiejś dziwnej wersji! Ogarnąłem to dzisiaj, trzeba założyć drugie konto i będąc tam zalogowanym przełączyć na to potrzebujące weryfikacji (należy to zmienić na górze apki, klikając taki ptaszek, żeby rozwinąć a nie przez ustawienia!). I od razu pojawia się weryfikacja i konto wraca ;) Po ponad 3 tygodniach męczenia się w końcu mam.
0
Papaveryna > duchy
30 lis 2021 o 17:04
U mnie to też nie działa. Już wcześniej to ogarnęłam, ale wraz pezy próbie wysłania filmiku pokazuje się błąd. Już mi brak słów na to. Sporej liczbie osób pomaga opcja ze starą apka albo z przelogowywaniem kont. Ja filmik zrobię, ale gdy się wysyła zawsze błąd. Wychodzi na to, że tylko ja nie odzyskam konta.
0
duchy > Papaveryna
30 lis 2021 o 21:59
Hmm, no u mnie ten filmik też wszedł za drugim razem i z dobrą minutę było "ładowanie", ale poszedł w końcu. Może popróbuj jeszcze, jak już się wyświetla to okienko to połowa sukcesu. Przez 3 tygodnie nawet do tego nie mogłem się dobić.
0
Hej, to jest pewne źródło? Próbowałem pobrać tą wersję, ale jest ostrzeżenie o niepewnym linku. Od 2 tygodni mam nowy telefon i nie chcę od razu mieć przez to jakichś problemów. Instagram mi nie działa chyba już z 12 dni.
0
domicasherrin Posty 1 Data rejestracji środa 1 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 1 grudzień 2021
Zmodyfikowany dnia 1 gru 2021 o 07:35
From question, i am getting the explaination of my doutbs. I think this is the reason why illegal content has been cerculating for long time in instagram. https://omegle.site/home/
0
Cześć, przez miesiąc nie miałam dostępu do konta (gdzieś tu jest jeszcze mój stary wpis w tym wątku), próbowałam prawie wszystkiego - zmiany hasła, ponownej instalacji, usuwania cookies, pisania do instagrama na tym "mrugającym" ekranie. W pewnym momencie myślałam, że została mi tylko opcja pobrania tej starszej niestablinej wersji.
Wiecie co wystarczyło zrobić? Założyć nowe konto na telefonie i w ten sposób odzyskać stare :)
Rejestrujecie się, wylogowujecie, a potem logujecie na stare konto. Wtedy prosi o filmik na potwierdzenie tożsamości i ja od razu po nim odzyskałam dostęp. Warto spróbować :)
0
U mnie to nie działa też :( Założyłam nowe konto tego samego dnia, co straciłam stare. Weryfikacja się nie pojawila wtedy, ale zaczęła pokazywać się po około tygodniu. I zawsze przy próbie wysłania filmiku błąd. Ostatnio założyłam jeszcze jedno konto i to samo. Jeśli pojawia się okienko z filmikiem, to po zrobieniu i próbie przesłania jest błąd za każdym razem. Ja już nie wiem, co myśleć. Chyba na mnie padła jakaś najgorsza wersja tego problemu.
0
Potwierdź swoje informacje w aplikacji
Potwierdź swoje informacje przy użyciu aplikacji Instagram, aby podjąć próbę odzyskania dostępu do konta. Nie działa
0
Miałam taką samą sytuację, też chciałam wysłać ten "film" z moją twarzą też był błąd, też chciałam usunąć konto jeżeli mam go nie odzyskać. Jak się okazało totalnie niepotrzebnie panikowałam. Zaczęłam czytać o tym problemie w internecie znalazłam masę ludzi z takim samym problemem.
Nic nie robiłam po prostu poczekałam i po 4 dniach wszystko wróciło do normy i działa do tej pory :)
0
U mnie niestety konto zablokowane od dwóch miesięcy. Oficjalnie jest aktywne, jednak nie mogę wykonywać jakich kolwiek czynności. Brak możliwości odświeżenia kanału. Próby logowania na komputerze, telefonie, tablecie, odinstalowywanie i ponowne instalowanie aplikacji kończą się na niczym. Jestem załamana, nie wiem czy jeszcze mogę liczyć na jakiś cud.
0
Pisałem o tym gdzieś wyżej, musisz założyć drugie konto na telefonie i przełączyć się na to "zablokowane". Wtedy pojawia się weryfikacja, nagrywasz krótki filmik i za minutę konto jest twoje.
0
Pisałem o tym gdzieś wyżej, musisz założyć drugie konto na telefonie i przełączyć się na to "zablokowane". Wtedy pojawia się weryfikacja, nagrywasz krótki filmik i za minutę konto jest twoje.
0
Hej :) czy komuś tutaj jeszcze udało się odzyskać dostęp? Ja już 8 dzień walczę. Nagrywam te filmiki selfie 2x dziennie, wysyłają się, maile potwierdzające przychodzą a dostępu do konta dalej brak ????‍♀️
0

dziś mija dokładnie rok od zablokowania mojego konta, w przeglądarce pisze by potwierdzić informacje w aplikacji, a w aplikacji "nie można odświeżyć kanału".

0
Dołącz do nas!