Jak chronić komputer przed przerwami w dostawie prądu

Rozwiązany/Zamknięty
arleta_z_chin Posty 91 Data rejestracji poniedziałek 20 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 4 styczeń 2016 - 28 paź 2014 o 14:56
arleta_z_chin Posty 91 Data rejestracji poniedziałek 20 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 4 styczeń 2016 - 29 paź 2014 o 18:00
Witajcie, mam taki problem, bo w budynku, w którym mieszkam bardzo często są jakieś dziwne awarie i nagle wyłączają prąd, co najmniej raz na tydzień, czasem raz na dwa tygodnie. Boję się o mojego laptopa, bo czytałam, że komputery nie lubią takiego resetowania gwałtownego. Co mogę zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko, że mi się np pewnego dnia płyta główna przepali?

4 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
28 paź 2014 o 18:15
Polecam Ci wątek o UPSach
https://pl.ccm.net/forum/affich-4822-czy-w-domu-warto-instalowac-upsy

To urządzenie świetnie się sprawdza, gdy miewasz częste przerwy w dostawie prądu.
0
Nie wiem, czy chodzi Ci o stacjonarny komp czy o laptopa, ale jak pracujesz na lapku, to zawsze na wszelki wypadek możesz mieć włączoną baterię i jak prąd znika, to przynajmniej komp się nie wyłączy. To nie jest dobra praktyka dla baterii, ale myślę, że w Twojej sytuacji chyba nie ma to już takiego znaczenia.
0
Ja też Ci polecam UPS-y, wydaje się, że są drogie, ale tak naprawdę to jest jedna z niewielu rzeczy (jak chodzi o te wszystkie elektroniczne gadżety), która naprawdę się opłaca.
0
arleta_z_chin Posty 91 Data rejestracji poniedziałek 20 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 4 styczeń 2016 62
29 paź 2014 o 18:00
no i kupiłam, teraz będę spokojna, wielkie dzięki za rady!
0
Dołącz do nas!