Jak dostać się do Linuksa jako początkujący?

Zamknięty
axpresbom Posty 2 Data rejestracji sobota 27 listopad 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 28 listopad 2021 - 27 lis 2021 o 14:06
axpresbom Posty 2 Data rejestracji sobota 27 listopad 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 28 listopad 2021 - 28 lis 2021 o 15:35
Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu chciałem dostać się do Linuksa, ale nie mam pojęcia, od czego zacząć. Istnieje wiele dobrych samouczków dla początkujących i wiele filmów wideo, od których zacząć, ale wciąż jest wiele akronimów i żargonu technologicznego, których tak naprawdę nie rozumiem w tych samouczkach, co czasami staje się dla mnie dość irytujące, ponieważ jest stworzony dla początkujących, ale brzmi, jakby twórca zapomniał o tej części, lol.

Wiem, że terminal jest dużą częścią Linuksa, ale nawet wykonywanie prostych rzeczy, takich jak sprawdzanie aktualizacji itp., wydaje mi się przytłaczające, ponieważ nie ma też zwięzłego przewodnika po terminalu, w samouczkach po prostu go umieszczają i mamroczą do siebie i właściwie niczego się nie uczę

Czy istnieją jakieś linki lub wskazówki do czegokolwiek, co pomoże mi odnaleźć się w świecie Linuksa, zamiast próbować zanurzyć mnie w głowie za pomocą akronimów, żargonu i całej tej domniemanej wiedzy, której tak naprawdę nie mam?

1 odpowiedzi

axpresbom Posty 2 Data rejestracji sobota 27 listopad 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 28 listopad 2021
28 lis 2021 o 15:35
Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu chciałem dostać się do Linuksa, ale nie mam pojęcia, od czego zacząć. Istnieje wiele dobrych samouczków dla początkujących i wiele filmów wideo, od których zacząć, ale wciąż jest wiele akronimów i żargonu technologicznego, których tak naprawdę nie rozumiem w tych samouczkach, co czasami staje się dla mnie dość irytujące, ponieważ jest stworzony dla początkujących, ale brzmi, jakby twórca zapomniał o tej części, lol.
https://19216801.one/
Wiem, że terminal jest dużą częścią Linuksa, ale nawet wykonywanie prostych rzeczy, takich jak sprawdzanie aktualizacji itp., wydaje mi się przytłaczające, ponieważ nie ma też zwięzłego przewodnika po terminalu, w samouczkach po prostu go umieszczają i mamroczą do siebie i właściwie niczego się nie uczę
https://routerlogin.dev/
Czy istnieją jakieś linki lub wskazówki do czegokolwiek, co pomoże mi odnaleźć się w świecie Linuksa, zamiast próbować zanurzyć mnie w głowie za pomocą akronimów, żargonu i całej tej domniemanej wiedzy,
issue got solved
0
Dołącz do nas!
Zobacz również