Wyłączanie po X nieudanych próbach logowania

Zamknięty
mukesogel Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 13 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 16 grudzień 2021 - 13 gru 2021 o 18:50
mukesogel Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 13 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 16 grudzień 2021 - 16 gru 2021 o 16:25
Witaj,

Używam zaszyfrowanego laptopa LUKS i chciałbym mieć trochę więcej bezpieczeństwa, gdy nie będę siedział przed nim. Moje hasło jest dość długie, ale nie wątpię, że ktoś mógłby je odgadnąć, patrząc mi przez ramię w pociągu czy coś takiego. Z drugiej strony moje hasło LUKS jest bardzo bezpieczne (>35 znaków) i bardzo wątpię, czy ktokolwiek może je odgadnąć.

Aby więc zapewnić sobie trochę większe bezpieczeństwo przy opuszczaniu laptopa (np. kiedy idę do toalety), chciałbym, aby mój laptop wyłączał się po powiedzmy 5 nieudanych próbach logowania.

Patrzyłem na to rok czy dwa lata temu, ale nic nie działało na mnie. Myślę o wtyczce PAM, ale myślę, że wszystko inne mogłoby być równie dobre.

1 odpowiedzi

mukesogel Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 13 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 16 grudzień 2021
16 gru 2021 o 16:25
Witaj,

Używam zaszyfrowanego laptopa LUKS i chciałbym mieć trochę więcej bezpieczeństwa, gdy nie będę siedział przed nim. Moje hasło jest dość długie, ale nie wątpię, że ktoś mógłby je odgadnąć, patrząc mi przez ramię w pociągu czy coś takiego. Z drugiej strony moje hasło LUKS jest bardzo bezpieczne (>35 znaków) i bardzo wątpię, czy ktokolwiek może je odgadnąć.

Aby więc zapewnić sobie trochę większe bezpieczeństwo przy opuszczaniu laptopa (np. kiedy idę do toalety), chciałbym, aby mój lapt https://100001.uno/ op wyłączał się po powiedzmy 5 nieudanych próbach logowania.

Patrzyłem na to rok czy dwa lata temu, ale nic nie działało na mnie. Myślę o wtyczce PAM, ale myślę, że wszystko inne mogłoby być równie dobre.
issue got solved
0
Dołącz do nas!