Nowe konta na FB

Rozwiązany/Zamknięty
Alo - 24 lip 2018 o 09:15
 kaptur - 6 mar 2019 o 20:19
Witam,

zablokowali mi konto na FB (prawdopodobnie na stałe, nie podali powodu...)
Założyłem nowe na te same dane - imię nazwisko - inny mail i po 2 tygodniach moje konto ponownie zablokowane.
Co zrobić? Czy już nie będę mógł korzystać z serwisu?
Zobacz również:

6 odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie zostanie zdjęta. Po przesłaniu skanów dostałem takiego maila:

"
Ustaliliśmy, że nie spełniasz warunków korzystania z serwisu Facebook. Zapoznaj się z Oświadczeniem dotyczącym praw i obowiązków na Facebooku, aby lepiej poznać nasze Zasady:

https://www.facebook.com/legal/terms/?ref=cr

Niestety, ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać dodatkowych informacji na temat przyczyn zablokowania Twojego konta. Ta decyzja jest ostateczna. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Dziękujemy"



I tyle. Nic więcej.

Wydaje mi się, że usuwanie cookies nie pomorze bo po pewnym czasie znów mnie wykryją. Bardziej oni chyba namierzają po IP i urządzeniu, z którego korzystasz.


Trochę to wszystko jest śmieszne. Zablokują Cię bez podania powodu i nie możesz już korzystać z serwisu...
15
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
26 lip 2018 o 13:14
Z tej wiadomości wynika, że Twoje działania zostały uznane za sprzeczne ze Standardami społeczności Facebooka i konto nie zostanie przywrócone. Piszą o tym tutaj:

"Pamiętaj, że w niektórych przypadkach możemy blokować konto bez ostrzeżenia. Nie przywracamy kont, które zostały zablokowane za poważne naruszenia Standardów społeczności Facebooka."

Pozostaje utworzenie nowego konta.
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
26 lip 2018 o 12:30
Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, czy blokada zostanie zdjęta. Zwykle trzeba poczekać na odblokowania nawet kilka dni. Najlepiej bez nerwowych ruchów w stylu zakładania fake'owego konta. Jedyna opcja to zawalczyć o odblokowanie pierwotnego konta, bo tego fake'owego na pewno nie odzyskasz.

Co możesz zrobić? Wyczyść cache przeglądarki, gdzie logowałeś się na swoje konto. Nie loguj sie przez co najmniej 96 godzin na swojego Facebooka. Po tym czasie spróbuj sie zalogować na swoje pierwsze konto - to, które chciałeś odblokowac wysyłając skan dokumentu tożsamości (MUSI na nim być to samo imie i nazwisko, co w danych na Facebooku).

Jesli to nie pomoże, napisz wiadomość pod tym linkiem.

Jeśli nie możesz czekać, innym pomysłem jest zalożenie zupelnie nowego konta na nowy adres e-mail, nowe imie i nazwisko (użyj może swojego drugiego imienia) i na nowy numer telefonu (np. prepaid, który trzeba zarejestrować na swoje dane). Tylko najpierw wyczyść historię i ciasteczka w przeglądarce.
2
Oczywiście. Kazali mi zweryfikować dane poprzez wysłanie skanu dowodu. Zrobiłem to a konto nie zostało odblokowane
Prawdopodobnie znam powód dlaczego dostałem bana - wysyłaliśmy sobie z kumplami na czacie śmieszne filmiki o treści erotycznej (wiem, facecie czasami mają pustkę w głowie).

Chodzi o to, że nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi czy to jest powód.
Wczoraj założyłem konto fikcyjne, żeby się tylko komunikować - parę godzin i ban.
Wczoraj założyłem samego messenger na numer telefonu - parę godzin i ban.

Czy już nigdy nie będę mógł korzystać z fb/messengera?
Śmieszne to jest, że nie ma żadnej informacji ani jak się skontaktować z nimi. Na żadnej formularz nie odpowiadają, wysłałem maila chyba na 10 adresów - nic.

To jest przecież chore. Ja muszę mieć możliwość posiadania konta ponieważ muszę prowadzić firmowy fanpage...

pozdrawiam, Ariel
1
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
26 lip 2018 o 12:01
Czy podajesz swoje prawdziwe imię i nazwisko? Lub chociaż zbliżone do imienia i nazwiska?
0
Wysyłałem już 2 razy pytanie i skan z tego formularza. Zero odpowiedzi...
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
26 lip 2018 o 13:15
Raczej nikt nie odpowiada - jeśli odblokują konto, to po prostu to zrobią. Nie dostaniesz odpowiedzi.
0
Założyłem nowe na te same dane, ale zostało zablokowane, założyłem fikcyjne to samo...
Chyba pozostaje mi tylko założenie konta na jakimś innym urządzeniu na mamę/tatę i tak korzystać fb.
Na chwilę obecną nie widzę innej możliwości...
0
Spróbuję się jeszcze skontaktować przez linkedin z pracownika FB z w polsce. Zobaczymy czy oni są w stanie mi pomóc albo chociaż powiedzić czy w przyszłości będę mógł założyć nowe konto.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
27 lip 2018 o 13:26
Daj znać, jeśli dostaniesz jakieś wyjaśnienia. Powodzenia.
0
GedoLenart Posty 1 Data rejestracji środa 2 styczeń 2019 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 2 styczeń 2019
2 sty 2019 o 01:43
Udało się jakoś rozwiązać problem ?
0
Też jestem ciekaw.
0
Dołącz do nas!