Czym najlepiej czyścić sprzęt komputerowy? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Data rejestracji
środa 7 maj 2014
Ostatnio zalogowany
środa 19 lipiec 2017
- 9 cze 2014 o 14:29 - Ostatnia odpowiedź:  Losa
- 7 lip 2014 o 14:04
Hejka, wiecie myszkę, klawiaturę, czym czyścicie? Bo ja mam wszystko brudne, ale nie wiem jak się zabrać, żeby kompa nie popsuć....
Zobacz więcej 

11 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Moderator
Ostatnio zalogowany
piątek 16 listopad 2018
- 9 cze 2014 o 15:06
3
Dziękujemy
Przede wszystkim - sprzęt komputerowy czyścimy zawsze w stanie wyłączonym.

Myszkę najlepiej szmatką lekko zmoczoną w płynie do naczyń a potem zwykłą mokrą szmatką. Uważaj, żeby nie była zbyt mokra i potem wytrzyj do sucha. Myszka jest zwykle tłusta i brudna od palców - dlatego płyn do naczyń.

Klawiatura - jeśli jest bardzo zbrudzona to warto ją rozkręcić. Moża też spróbować odkurzaczem albo pędzlem.

Matrycę - ręcznikiem papierowym lekko zwilżonym płynem do szyb, resztę laptopa w sumie możesz umyć tak samo.
Karolina Świdrak

redaktor & social media manager - CCM Polska

0
Dziękujemy
Nie wiem, czy dobrze robię, ale jak mam już bardzo brudną mysz to nasączam lekko wacik kosmetyczny spirytusem salicylowym i tak czyszczę mysz, mniej wilgoci i przynajmniej jest zdezynfekowana
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Ostatnio zalogowany
piątek 4 sierpień 2017
- 9 cze 2014 o 17:22
0
Dziękujemy
W sklepach ze sprzętem można kupić takie specjalne płyny albo sprzężone powietrze do klawiatury
Data rejestracji
środa 7 maj 2014
Ostatnio zalogowany
środa 19 lipiec 2017
- 9 cze 2014 o 17:23
0
Dziękujemy
Bo mnie w sumie to chodzi o laptopa, te płyny dadzą radę z klawiaturą z laptopa? tam jest ciężko dotrzec....
0
Dziękujemy
Sprzężone powietrze do klawiatur laptopa to dobry pomysł. Ewentualnie, jeśli znasz kogoś kto umie profesjonalnie rozkręcić laptopa, poproś go o pomoc.
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Współpracownik
Ostatnio zalogowany
piątek 22 styczeń 2016
- 11 cze 2014 o 12:22
0
Dziękujemy
Z tymi produktami pod ciśnieniem trzeba trochę uważać, bo jeśli się nie trzyma ich w dobrej pozycji, to może czasem wyciec trochę płynu, a żaden płyn nie jest dobry dla sprzętu, szczególnie w laptopach gdzie to wszystko jest blisko. Pod tym względem lepsza jest klawiatura do stacjonarnych komputerów.
0
Dziękujemy
Klawiaturę w laptopie można tez wyczyścić jakimś cienkim narzędziem, zakończonym czymś miękkim. Ważne, żeby laptop był wyłączony i żeby robić to delikatnie.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Ostatnio zalogowany
30 październik 2018
- 12 cze 2014 o 13:28
0
Dziękujemy
ja kiedys próbowałam takim patyczkiem kosmetycznym, ale to nie do końca jest spoko, bo czasem te kawałki materiału mogą zostać
0
Dziękujemy
dlatego też niektórzy czyszczą pędzelkiem z włosia takiego sztywnego, wtedy się nie sypią tak te resztki
Data rejestracji
środa 7 maj 2014
Ostatnio zalogowany
środa 19 lipiec 2017
- 16 cze 2014 o 17:04
0
Dziękujemy
dzięki za rady, się już rozglądam w sklepach za odpowiednim płynem, bo to mnie jednak najbardzej przekonuje
0
Dziękujemy
Tylko pamiętaj, płynem się czyści zawsze przy wyłączonym sprzęcie!