Czy mój szef widzi, co piszę na FB? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
-
 olka -
hej, przeczytałam właśnie wpis o dziewczynie, która zwolnili z pracy z a to, że napisała na FB niegatywnego posta o szefowej. Słabo.
I tak się zastanawiam, czy mój szef widzi to, co piszę na FB? Nie mam go w znajomych.
Zobacz również:

10 odpowiedzi

Zależy, czy masz otwarty profil czy nie, bo jak masz np profil publiczny i każdy może zobaczyć Twoje wpisy, to i szef też może.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
27 grudzień 2018
154
Albo jak masz na profilu prywatnym znajomych z pracy to ktoś może donieść
Niekoniecznie musi donosić od razu, wystarczy, że masz szefa w znajomych albo Twoi znajomi go mają, polubią jakiś wpis, zdjęcie i gotowe, mnóstwo osób (znajomi znajomych) mogą to zobaczyć, chyba że sobie zrobisz profil prywatny, ale wtedy co za sens ma używanie fejsbuka
Data rejestracji
czwartek 8 maj 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
8 marzec 2016
96
Tak czy inaczej, ja bym na FB nic nie pisała o pracy, bo nigdy nie wiadomo.
Było więcej takich historii, zresztą jak piszesz na fejsie w godzinach pracy też to może być powód nieprzyjemności, ja znam taki przypadek, jak żona jednego z prezesów wyczaiła pracowników mna Naszej Klasie i wiem, że skutki były średnie
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 28 sierpień 2015
276
Więc jeśli nie chcesz, żeby Twój szef coś przeczytał, nie ryzykuj i nie pisz tego na fejsie. Po prostu.
Jeśli korzystasz z firmowego maila w domenie Gmail, nie może zobaczyć tego, co napisałaś, ale jak najbardziej może zobaczyć, to że tam wchodziłaś. Pamiętaj, że przeglądając jakiekolwiek strony w pracy kiedy masz otwarte konto Gmail (zarządzane przez firmę) sprawia, że cała historia przeglądania co do minuty zapisuje się na Twoim koncie i nie możesz jej usunąć bez odpowiednich uprawnień.
Data rejestracji
środa 9 lipiec 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 9 grudzień 2019
286
ale jak to? dzięki temu linkowi Google History nie można usunąć?
Data rejestracji
poniedziałek 20 październik 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 4 styczeń 2016
47
Nie można, jak masz skrzynkę firmową z gmaila, to jak firma odpowiednio skonfiguruje to nic nie możesz zrobić, bo nie masz uprawnień administratora.
A jak otworzę nowe okno w przeglądarce?