Na jakiej zasadzie FB proponuje znajomych? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Wolf - 9 gru 2014 o 11:27 - Ostatnia odpowiedź:  ppp
- 31 maj 2016 o 17:28
Chciałabym się dowiedzieć, na jakiej zasadzie FB proponuje znajomych w sekcji "osoby, które możesz znać". Bo zawsze myślałam, że głownie na podstawie wspólnych znajomych, ale widzę tam takie osoby, z którymi nie mamy wspólnych znajomych.

Więc jak to działa?
Zobacz więcej 

18 odpowiedzi

+86
Przydatny
3
Czasem wystarczy, że ktoś raz czy dwa wejdzie na Twój profil, albo Ty wejdziesz na jego profil. Wtedy też możesz zobaczyć tą osobę w podpowiedziach.
Czy ta odpowiedź była pomocna?  
jak dajesz dostęp do skrzynki e-mail to analizuje adresy i też potem sugeruje
Jestem prawie pewna tego, że funkcja fb Osoby, które możesz znać ujawnia nieznane ci i twoim znajomym osoby, które wchodziły na twój profil, są one widoczne na pierwszym miejscu
To u mnie dana osoba pojawiła się na pierwszym miejscu, po czym spadła z 2 miejsca niżej, a powiedzmy, że na następny dzień znów pojawiła się na 1. miejscu...
+4
Przydatny
3
założyłem konto przez tora pod fałszywymi danymi na nowiutki adres e-mail, nie udostępniłem FB dostępu do skrzynki, nawiązałem znajomości z zupełnie nieznanymi mi ludźmi z innego kraju, a po dwóch dniach FB zaproponował mi do znajomych dwóch kumpli i członka mojej rodziny!!! jak to możliwe? gdzie popełniłem błąd?
woozy7 24 Posty wtorek 22 wrzesień 2015Data rejestracji piątek 22 styczeń 2016 Ostatnio zalogowany - 4 lis 2015 o 13:29
to wygląda na to, że FB wie wszystko niewiadomym sposobem
facebook bierze też pod uwage to w jakich miejscach z niego korzystamy (np. na komórce) i sugeruje nam osoby, które przebywają w tych samych miejscach
cookies przegladarki :)
+3
Przydatny
2
czy ktoś wie jak tą funkcję wyłączyć? nie chce aby mi proponowano ludzi i nie chcę być proponowana innym. jakieś pomysły? pozdrawiam, k-
Jezeli z kims piszemy/pisalismy dużo to moze pokazywac proponowane wlasnie tej osoby ktorą ma w znajomych tylko ona naprzyklad lub pate osób
+2
Przydatny
albo po miejscu zamieszkania i zainteresowaniach
Karolllla 2877 Posty poniedziałek 24 marzec 2014Data rejestracjiModeratorStatus poniedziałek 16 kwiecień 2018 Ostatnio zalogowany - 10 gru 2014 o 10:26
+2
Przydatny
Możesz też widzieć osoby, które pracują w tej firmie, co Ty, albo kończyły tę samą uczelnię.
+1
Przydatny
2
A co zrobić jesli nie ma tej funkcji a chciałoby się ją mieć?
Ta funkcja jest dostępna tylko w desktopowej wersji serwisu, po prawej od walla wpisów.
A dokładniej mógłbyś wytłumaczyć?:( Bo ja nigdzie tego nie widzę...
0
Przydatny
Możecie też należeć do tych samych grup albo mieć te same zainteresowania.
0
Przydatny
no, ale nie ukrywajmy, że często zdarzają się przypadki, że sugeruje tak po prostu i nie do końca wiadomo jak te algorytmy działają