Windows 8 nie widzi napędu CD/DVD na laptopie Dell

Rozwiązany/Zamknięty
zyzio Posty 1 Data rejestracji niedziela 7 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 7 grudzień 2014 - Zmodyfikowany dnia 23 gru 2018 o 23:01
 soldier - 27 gru 2015 o 20:27
Witajcie, proszę o pomoc.

Po aktualizacji system nie widzi napędu CD, gdy włoże do niego płytke słychać, że pracuje natomiast nic się nie dzieje. Po wejściu w Menadzera Urządzeń napedu też nie widać. Gdy dam pokaż ukryte pokazuje sie napęd gdy dam na właśiwości jest napisane, że napęd obecnie jest odłączony. Nie wiem jak zrobić by Windows znowu widział napęd.

6 odpowiedzi

monti4 Posty 69 Data rejestracji poniedziałek 10 listopad 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 27 wrzesień 2017 71
Zmodyfikowany dnia 23 gru 2018 o 23:01
Cześć,

Czy przy nazwie napędu pojawia się  żółty wykrzyknik? Ja miałem kiedyś podobny przypadek właśnie po aktualizacji, ale koło nazwy napędu się pojawiał taki wykrzyknik, uruchamiałem, komputer ponownie i nic. Żeby naprawić robiłem tak jak jest napisane w tym artykule https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs . Spróbuj tak jak oni tam piszą i daj znać czy się udało.
2
Mi pomogło Rozwiązanie nr 5 zawarte w zlinkowanym artykule. Miałem następujący błąd nagrywarka nie była widoczna w eksploratorze windows 10. Urządzenie było widoczne w menedżerze urządzeń. Rozwiązałem ten problem w ten sposób:
1. Odinstalowałem sterowniki napędu CD w menedżerze urządzeń
2. Korzystając ze wskazówek zawartych w artykule utworzyłem plik rejestru o następującej treści i go odpaliłem:
Treść pliku rejestru:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0]
"EnumDevice1"=dword:00000001


3. Po zrestartowaniu komputera napęd był już widoczny w Moim Komputerze.
0
Jak piszesz aktualizacja to chodzi Ci o taką zwykłą aktualizację systemową czy o aktualizację z systemu Windows 8 do Windows 8.1?
1
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
27 sty 2015 o 10:37
Ewentualnie, to też sugestia Microsoftu:

Naciśnij klawisz Windows (flaga) + X i wybierz 'wiersz
polecenia administrator'
W wierszu poleceń wpisz poniższą komendę [Enter]:
reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
1
Hejka
Miałem ten sam problem, przeinstalowanie windowsa nic nie dawało, w końcu rozebrałem kompa i przepiąłem kabel sata z 2 gniazda na płycie głównej na 4 i teraz widzi napęd po każdym restarcie kompa.
dokładniej:
wyłączyłem kompa i odpiąłem napęd z płyty głównej
włączyłem kompa bez napędu i usunąłem go w menadżerze urządzeń
wyłączyłem kompa i podpiąłem napęd
włączyłem kompa
Mam nadzieję że pomogłem
1
skaczacypies Posty 63 Data rejestracji piątek 10 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 23 wrzesień 2016 5
Zmodyfikowany przez technomix dnia 2/12/2015 o 12:01
Rozwiązanie tego problemu znajdziesz tutaj:

https://www.download.net.pl/windows-8-nie-widzi-napedu-cddvd/n/7814/

Pełen poradnik pokazuje, jak w łatwy sposób naprawić napęd optyczny DVD oraz CD w systemie Windows 10.
0
Dołącz do nas!