Czy mogę użyć klucza Windows na innym komputerze? [Rozwiązany/Zamknięty ]

x-dvd - 26 lis 2014 o 15:00 - Ostatnia odpowiedź:  x-dvd
- 27 lis 2014 o 13:47
Witam

Moim problemem jest to że mam na jednym komputerze system Windows 7 i mam do niego klucz instalacyjny. Czy mogę zainstalować ten system na innym laptopie?
Zobacz więcej 

3 odpowiedzi

Mieszek 104 Posty poniedziałek 15 wrzesień 2014Data rejestracji 8 grudzień 2015 Ostatnio zalogowany - 27 lis 2014 o 10:01
0
Dziękujemy
Hej, zależy, ale raczej nie, bo systemy są przypisane do konkretnej maszyny (przynajmniej u mnie tak jest), więc możesz zainstalować ponownie system, ale jedynie na tym samym urządzeniu, nie na innym.
Karolllla 2921 Posty poniedziałek 24 marzec 2014Data rejestracjiModeratorStatus piątek 25 maj 2018 Ostatnio zalogowany - 27 lis 2014 o 11:15
0
Dziękujemy
Jeśli korzystasz z legalnego oprogramowania, a zakładam, że tak jest, nie możesz tego zrobić, nie zarejestrujesz kopii o tym samym numerze na innym komputerze bo to łamanie praw autorskich.

Pomimo, że w trakcie instalacji klucz zostanie przyjęty, to system nie zostanie zaktywowany, bo będzie krzyczało, że już ten klucz jet użyty na innym komputerze. W trakcie aktywacji brane są pod uwagę numer płyty głównej, procesor i chyba numer dysku. Te dane zapisywane są na serwerze aktywacyjnym Microsoftu w postaci pewnego kodu - jak sprzet będzie inny - to kod będzie inny i aktywacja się nie powiedzie.
0
Dziękujemy
wielka szkoda i bez sensu w ogóle, ale dzięki Wam wiem przynajmniej co i jak, ech...