Czy mogę użyć klucza Windows na innym komputerze?

Rozwiązany/Zamknięty
x-dvd - 26 lis 2014 o 15:00
 x-dvd - 27 lis 2014 o 13:47
Witam

Moim problemem jest to że mam na jednym komputerze system Windows 7 i mam do niego klucz instalacyjny. Czy mogę zainstalować ten system na innym laptopie?

3 odpowiedzi

Mieszek Posty 104 Data rejestracji poniedziałek 15 wrzesień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 grudzień 2015 75
27 lis 2014 o 10:01
Hej, zależy, ale raczej nie, bo systemy są przypisane do konkretnej maszyny (przynajmniej u mnie tak jest), więc możesz zainstalować ponownie system, ale jedynie na tym samym urządzeniu, nie na innym.
1
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
27 lis 2014 o 11:15
Jeśli korzystasz z legalnego oprogramowania, a zakładam, że tak jest, nie możesz tego zrobić, nie zarejestrujesz kopii o tym samym numerze na innym komputerze bo to łamanie praw autorskich.

Pomimo, że w trakcie instalacji klucz zostanie przyjęty, to system nie zostanie zaktywowany, bo będzie krzyczało, że już ten klucz jet użyty na innym komputerze. W trakcie aktywacji brane są pod uwagę numer płyty głównej, procesor i chyba numer dysku. Te dane zapisywane są na serwerze aktywacyjnym Microsoftu w postaci pewnego kodu - jak sprzet będzie inny - to kod będzie inny i aktywacja się nie powiedzie.
1
wielka szkoda i bez sensu w ogóle, ale dzięki Wam wiem przynajmniej co i jak, ech...
0
Dołącz do nas!