Jak sprawdzić, kto korzysta z mojego Internetu? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
Data rejestracji
czwartek 8 maj 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
8 marzec 2016
-
 robert -
Jak sprawdzić, czy ktoś obcy korzysta z mojego Internetu? Bo tyle się o tym słyszy, a nie chcę, żeby ktoś obcy kradł mi neta.

5 odpowiedzi

W każdym routerze jest zakladka Wirelless a tam Connected clients albo Status.
Tam się pokazują komputery, które są podpięte bezprzewodowo (komputery, telefony, itd). Pokazują się ich MAC adresy i czasami nazwy.

W ten sposób można kontrolować, czy ktoś się nie włamał.
47
Dziękujemy

Kilka słów podziękowania byłoby miłym gestem. Dodaj komentarz

CCM Użytkownicy, którzy podziękowali nam za pomoc w tym miesiącu: 1467

zulu5
Data rejestracji
czwartek 2 kwiecień 2015
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
26 listopad 2019
51
Możesz to zrobić za pomocą airdumpa. Zobaczysz wtedy adresy fizyczne klientów sieci:
http://haker.edu.pl/2016/02/20/jak-zlamac-haslo-wifi/
a jak mam internet radiowy z kabla,to jak moge sprawdzic czy ktos jest podpiety do mojego laptopa np?
Dokładnie, zaloguj się do swojego routera - wskazówki, jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia.
Potem wejdź w Ustawienia albo Status - tu znów zakładki mogą nazywać się róznie, w zależności od producenta.
W każdym razie szukaj "Active users" albo "Active connctions". Tam zobaczysz, kto w danej chwili jest połączony z siecią.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 12 sierpień 2019
117
Krzyska, jeżeli masz router zabezpieczony hasłem (czyli nie masz hasła domyslnego, tylko Ty sama sobie je ustawiłaś, a przynajmniej przy instalacji powinni Cie o tym poinformować), to nikt nie będzie korzystał z Twojego neta, komu nie podasz hasła.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
27 lipiec 2017
285
Hm jak klikasz w Twoją siec to tam powinny wyświetlić się komputery podłączone chyba, a jakiego masz operatora?

Ooo też chciałabym wiedziec...