W sprawie skrótów klawiszowych

Rozwiązany/Zamknięty
Artek - 29 paź 2018 o 20:39
 Artek - 30 paź 2018 o 22:35
Dzień dobry,

Witam !

Nie mogę znalezć sposobu na wyłączenie skrótów klawiszowych w W 10.
Mam problem z pisaniem na klawiaturze litery zi, ponieważ ktoś w Microsoft nie pomyślał wcześniej o bezkolizyjnym pisaniu obcych liter; w przypadku równoczesnego wciskania prawego Alt oraz X ... zamiast litery zi otwiera się program umożliwiający wycinanie zaznaczonego miejsca na ekranie.

Pozdrawiam !

A.


3 odpowiedzi

Witam, niestety nie udało się.
Zajrzałem jednak na Rejestr, znalazłem zakładkę Hot Keys i ją zlikwidowałem.

Ale co ciekawe, to nie miałem tego problemu od początku; dopiero po zainstalowaniu programu do zapisywania zawartości ekranu się zaczęło.
Program już dawno wywaliłem, lecz problem się ostał, niestety.
Tak się zastanawiam, czy nie dałoby się w Rejestrze podmienić nieszczęsną literę X na inną mniej kolidującą z Polskim Alfabetem ?

Pozdrawiam i dzięki za wsparcie !
1
Witaj,
Z tego co wiem nie da się globalnie wyłączyć wszystkich skrótów klawiszowych.
Problem, który opisujesz dotyczy konkretnej akcji i to powinieneś dać radę wyłączyć.

Tutaj jest rozwiązanie:
"START -> URUCHOM i wpisujesz: msconfig i OK

Uruchamia się Narzedzie konfiguracji systemu i tam w zakładce URUCHAMIANIE odznaczasz “ptaszek” przy Cli

Na karcie ogólne powinno byc zaznaczone Uruchamianie selektywne jak nie to zaznacz

Potem klikasz OK i restart kompa Po restarcie sprawdź czy jest OK. Jak przy starcie systemu wyskoczy że jest uruchamianie selektywne to zaznacz żeby więcej nie pokazywał tej informacjiSTART -> URUCHOM i wpisujesz: msconfig i OK

Uruchamia się Narzedzie konfiguracji systemu i tam w zakładce URUCHAMIANIE odznaczasz “ptaszek” przy Cli

Na karcie ogólne powinno byc zaznaczone Uruchamianie selektywne jak nie to zaznacz

Potem klikasz OK i restart kompa Po restarcie sprawdź czy jest OK. Jak przy starcie systemu wyskoczy że jest uruchamianie selektywne to zaznacz żeby więcej nie pokazywał tej informacji"

Powodzenia
0
Witam !
Niestety, nie znalazłem żadnego Cli; zaznaczyłem więc selektywne.
Po włączeniu ponownym komputera, ale dopiero jutro wieczorem przekonam się co wyszło.

Dzięki za wsparcie !
0
Dołącz do nas!