Instagram - przestały mi działać hasztagi (?!)

Rozwiązany/Zamknięty
oppo1 Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 10 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 10 lipiec 2017 - 10 lip 2017 o 00:49
michvl Posty 109 Data rejestracji poniedziałek 26 wrzesień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 18 listopad 2019 - 18 lip 2017 o 10:58
Witam,

Opiszę moją sytuację.
Założyłem konto na Instagramie, dodałem początkowo 10 zdjęć, następnie dobiłem do około 20stu zdjęć.
Do każdego zdjęcia dodawałem hasztagi związane z zdjęciami (impreza motoryzacyjna, o dużym zasięgu potencjalnych odbiorców), zdjęcia oczywiście w temacie.
Dostawałem po 30-40 lajków per zdjęcie.
Sądzę, że to dzięki właśnie hasztagom, które umieszczałem - były trafne, ludzie widzieli moje zdjęcia w wyszukiwarce hasztagów, interesowali się, podobało im się więc lajkowali. Byłem zadowolony.

Co się wydarzyło następnego dnia:
Rano odpalam Instagram'a, wchodzę do ustawień by dodać jakiś opis do mojego konta (wcześniej miałem sam nick), zapisuję i BUM - Instagram prosi o weryfikację numeru telefonu. Po krótkich perypetiach z zawieszającą się aplikacją (brak przycisku żeby potwierdzić dodanie nr tel), w końcu dokonałem weryfikacji nr telefonu.
OK...
Dodaję zdjęcie, jedno, drugie, trzecie, hasztaguje jak wcześniej, noi czekam... i praktycznie cisza, tzn. poschodziły lajki 2-3 per zdjęcie, głównie od osób które wcześniej zdążyły dodać mnie do obserwowanych. Żadnych nowych lajków, żadnych spektakularnych ilości wyświetleń itd.

Zastanawiam się czemu... Wchodzę z komputera na wpisane przeze mnie # - widzę, że nie ma tam moich zdjęć ! Wchodzę z innego telefonu na te # - też moich zdjęć tam nie ma !
Wchodzę ze swojego telefonu - na moim telefonie niby jestem w hasztagach, ALE... wiem że na komputerze i na drugim telefonie mnie w hasztagach nie ma !
Stąd widzę, że nikt nie wchodzi na moje zdjęcia jak wcześniej z wyszukiwarki hasztagów. ZGŁUPIAŁEM.

O co chodzi ?
Czemu dzień wcześniej wszystko hulało jak trzeba, a teraz 2-3 dni po tym, nie dodaje mnie do wpisanych przeze mnie hasztagów ?
Noi czemu aplikacja ściemnia mi w żywe oczy, podając u mnie na telefonie że jestem w hasztagach, kiedy dla innych osób REALNIE mnie tam nie ma...

Co to był, jakiś bonus dla początkującego... ?
Czy kwestia z weryfikacją i później chwilowe problemy techniczne (wpisywanie po 10 razy numeru telefonu i brak możliwości kliknięcia OK) coś zmieniły ?
Mam jakiegoś bana na hasztagi czy co ?

Z góry dzięki za odpowiedzi...

1 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
10 lip 2017 o 09:15
A czy podczas weryfikowania konta nie ustawiłeś mu przypadkiem statusu: konto prywatne? Po objawach można tak przypuszczać, konto prywatne nie wyskakuje w wyszukiwarkach, widzą je tylko ci, którzy dodali do obserwowanych.
0
oppo1 Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 10 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 10 lipiec 2017
Zmodyfikowany dnia 10 lip 2017 o 12:31
Nie.
Problem jest bardziej złożony i narazie doszedłem do czegoś takiego jak "Shadow Ban" na IG. I to jest dużo bardziej skomplikowana sprawa. Ktoś miał z tym styczność i sobie poradził ?
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
10 lip 2017 o 14:00
Czy dobrze wnioskuję, że po założeniu konta publikowałeś wiele postów? Być może Twoje działania zostały uznane za spam.
0
oppo1 Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 10 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 10 lipiec 2017 > Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021
10 lip 2017 o 15:09
Tak było. Niestety rzuciłem się CHYBA za szybko do publikowania postów. To mój początek z IG więc nie wiedziałem że to tak zadziała.
Co teraz będzie z moim kontem ?
Kaput na zawsze ?
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497 > oppo1 Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 10 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 10 lipiec 2017
Zmodyfikowany dnia 14 lip 2017 o 09:36
Ciężko powiedzieć. Ogólnie dokopałam się do rad, żeby tuż po założeniu konta nie zaczynać od razu komentować i lajkować postów innych, bo tak robią fejkowe konta i boty. Należy także ostrożnie publikować swoje treści - 2 posty dziennie.

Co możesz zrobić? Uzupełnić swój profil: dodać zdjęcie, napisać bio. Niektórzy radzą, by połączyć konto na Instagramie z kontem na Facebooku.Ważne, żeby nie porzucać konta, bo to też jest spamerskie zachowanie - porzucić zbanowane konto.

Trudno poradzić Ci coś konkretnego, bo Instagram nie daje wskazówek, co robić w takim przypadku.

Ostatecznie, możesz założyć nowe konto. Z Twojego opisu wynika, że jest nowe. Możesz zbudować swoją społeczność od nowa, z zachowaniem limitów, jakie narzuca Instagram: max. 350 lajków w godzinę, max. 20 kont dodanych do obserwowania w godzinę.
0
michvl Posty 109 Data rejestracji poniedziałek 26 wrzesień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 18 listopad 2019 211
18 lip 2017 o 10:58
Tu jest narzędzie do sparwdzania czy masz shadow bana: http://shadowban.azurewebsites.net/

Podobno nie zawsze działa, ale spróbować nie zawadzi.
0
Dołącz do nas!