DVD/CD po aktualizacji windows 8.1

Rozwiązany/Zamknięty
b - 12 paź 2015 o 22:02
 b - 13 paź 2015 o 20:39
Dzień dobry,
zastosowałam się do tej porady, (Drugie rozwiązanie
Zamiast posługiwać się Edytorem Rejestru, możesz użyć następującego polecenia: •HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001.
•Otwórz wiersz poleceń jako administrator i wpisz powyższe polecenie. Następnie ponownie uruchom komputer.
)niestety bez skutku. DVD/CD nadal nie działają. Co mam jeszcze zrobić?



2 odpowiedzi

Witaj, spróbuj 1 sposobem, mogło coś pójść nie tak w trakcie wprowadzania komendy. Czy pojawia się jakiś komunikat o błędzie podczas wykonywania czynności?
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
13 paź 2015 o 14:11
Dokładnie, innego sposobu nie ma :)
0
Spróbowałam, ale jak wchodzę na atapi to w oknie po prawej pojawia się error control REG DWORD 0X00000003
JAK na to klikam to mam dane wartości 3 system szesnastkowy

Ale już jak wejdę bezpośrednio na ścieżkę atapi - controller0 to tam jest wartość ab reg sz nieustalona a enum device 1 reg DWORD 1

Nie jestem informatykiem, może pytanie jest głupie, ale nie kapuję co z tym robić.
Mam Windows 8.1 64 bitowy
0
zulu5 Posty 245 Data rejestracji czwartek 2 kwiecień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 26 listopad 2019 151
13 paź 2015 o 17:44
A klikasz prawym czy lewym przyciskiem myszy?
Bo powinno być klik prawym w atapi, nowy, klucz, wpisujesz Controller0, wciskasz Enter, potem klikasz prawym w Controller0, Nowy i Wartość DWORD (64-bit), wpisujesz EnumDevice1 i dajesz Enter, potem prawy klik myszy w EnumDevice1 i dajesz Modyfikuj i w Dane wartości wpisujesz 1. I potem tylko zamknięcie edytora rejestru i ponowne uruchomienie.

Jakby nie działało coś dalej, to na stronie pomocy Microsoftu (https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs są jeszcze inne metody rozwiązania tego jak komp nie wykrywa odtwarzacza. Bo może ta metoda po prostu nie daje skutków w tym przypadku co się zdarza.

Tutaj jest podobny wątek, chociaż chodzi o Windows 8, ale może się przyda

https://pl.ccm.net/forum/affich-6648-windows-8-nie-widzi-napedu-cd-dvd-na-laptopie-dell
0
Pojawia się hasło, że edytor nie może wprowadzić nowej nazwy bo ta już istnieje. Zastanawiam się czy DWORD wszędzie ma mieć wartość 00000001?
0
Dołącz do nas!