Pliki cookies - co to takiego?

Rozwiązany/Zamknięty
kachna - 27 maj 2014 o 18:05
 Klaron - 4 gru 2014 o 07:16
Cześć wszystkim, to moje pierwsze pytanie tu ale mam nadzieję - nie ostatnie.
Co to są te pliki cookies i dlaczego na wielu stronach pytają mnie, czy je akceptuję?

Kiedyś tego nie było...

8 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
28 maj 2014 o 13:31
Dokładnie tak - niedawno zmieniło się prawo i i teraz strony internetowe muszą o tym informować, pytać Cię czy zgadzasz się na zapisanie na swoim komputerze plików cookies.

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na Twoim komputerze, gdy otwierasz strony internetowe. Dzięki nim strony są w stanie ładować się szybciej, a przeglądarka pamięta wiele twoich wyborów: na przykład to, czy ustawiłaś blokowanie reklam, Twoją lokalizację, hasła logowania, jeśli zażyczyłaś sobie, aby system je pamiętał itp.
1
WilkRobert Posty 325 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 20 marzec 2019 278
28 maj 2014 o 10:09
hej, były,były, tylko nikt o tym nie informował. a teraz zmienili prawo i strony muszą o tym informować. Cookies to są pliki, które się zapisują na dysku twardym i dzięki temu szybciej się ładuje strona
0
A co się stanie jak je usunę? Nie będę mogła wejść już na żadną stronę?
0
Meastrio Posty 402 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 1 sierpień 2017 286
28 maj 2014 o 17:50
Jak usuniesz pliki cookies czy jak nie zgodzisz się na politykę cookies na danej stronie?
0
Pliki cookies trzeba usuwać regularnie, bo inaczej jeśli jakiś wirus dostanie się do naszego komputera, może zyskać dane do formularzy stron, w których znajdują się informacje o koncie bankowym, kontach mailowych itd.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
3 gru 2014 o 14:21
Jeśli nie zgodzisz się na ich zapisanie, to po prostu nie zapiszą się na Twoim komputerze. Strony będą się ładować trochę wolniej, nie będą się zapamiętywały hasła itp.
0
No tak, ale w dobie, kiedy każdy chce mieć jak najszybszy dostęp do stron, raczej wszyscy zapisują, więc warto je usuwać od czasu do czasu.
0
To prawda. Do usuwania świetnie przydaje się CCleaner.
0
Dołącz do nas!