Wybrać protokół POP3 czy IMAP? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 2 grudzień 2019
-
 Wojtasezk -
Witajcie,

Chcę skonfigurować sobie klienta poczty i nie wiem w ogóle czy jest jakaś różnica między tymi protokołami czy to obojętne jest? jak będzie lepiej działać Wasyzm zadniem?

6 odpowiedzi

POP3 działa w trybie offline, pobiera maile na komputer i łączy się z internetem tylko, gdy chce pobrać nowe lub wysłać. Zużywa mniej internetu i jest lepszy, jeśli masz internet komórkowy albo na kartę.

A jeśli masz stałe łącze i nieograniczony dostęp do internetu, wybierz IMAP, który przechowuje maile na serwerze i stale się z nimi łączy.

Starałem się mówić jasno :)
1
Dziękujemy

Kilka słów podziękowania byłoby miłym gestem. Dodaj komentarz

CCM Użytkownicy, którzy podziękowali nam za pomoc w tym miesiącu: 1919

Data rejestracji
poniedziałek 19 maj 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
środa 29 czerwiec 2016
30
poza tym POP3 już jest przestarzały, tylko IMAP się opłaca, nie ma co POP3 wybierać
sam jesteś przestarzały
No ok, ale POP3 się przydaje jak na przykład robisz na modemie i masz ograniczony Internet i wtedy się offline przydaje, bo nie zżera impulsów
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 2 grudzień 2019
235
Nie no, ja z domu ewidentnie potrzebuję, ale bardzo fajnie, coś mi się wyklarowało w tym temacie
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 28 sierpień 2015
234
Jak w domu to bierz IMAP i się nic nie zastanawiaj.
Jak musisz mieć dostęp do poczty z wielu lokalizacji (komputer domowy, służbowy, laptop, smartfon, kawiarenki, itd.), czyli jeżeli nie dbasz o własne bezpieczeństwo, to bierz IMAP. Ja korzystam z poczty tylko na własnym laptopie (komórka robi jako pager - tylko informuje mnie o nowych mailach, jeszcze nigdy na maila nie odpowiedziałem z komórki, bo to niewygodne, poza tym muszę mieć otwarte inne programy) i wybieram zawsze tylko i wyłącznie POP3. Oczywiście robię kopie lokalne.