Jak przejść na linuxa z win10

Zamknięty
cariebens Posty 1 Data rejestracji poniedziałek 16 maj 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 16 maj 2022 - 16 maj 2022 o 12:48
Макс Вега Posty 1674 Data rejestracji wtorek 6 czerwiec 2017 Status Administrator Ostatnio zalogowany 23 maj 2023 - 21 cze 2022 o 14:35
Jestem bardzo sceptyczny, ponieważ dużo gram i po prostu "boję się" pójścia na Linuksa...

Czy istnieje alternatywa dla podwójnego rozruchu? Chciałem podwójnego rozruchu, ale słyszałem, że wiele osób ma różnego rodzaju problemy z podwójnym rozruchem.

1 odpowiedzi

Макс Вега Posty 1674 Data rejestracji wtorek 6 czerwiec 2017 Status Administrator Ostatnio zalogowany 23 maj 2023 694
21 cze 2022 o 14:35
Cześć! Możesz używać obu systemów na swoim komputerze. Musisz jednak wiedzieć, jak to zrobić we właściwy sposób, a także mieć świadomość zagrożeń. Po pierwsze, jeśli wykonasz podwójny rozruch, miejsce na dysku zostanie bardzo zmniejszone. Po drugie, podwójny rozruch może spowodować przypadkowe nadpisanie danych (na szczęście większość kreatorów instalacji systemu operacyjnego może wykryć partycje podstawowe – jeśli instalujesz system Windows wraz z dystrybucją Linuksa, kreator powinien podświetlić istniejącą partycję).

Bezpieczniejszą alternatywą może być konfiguracja wirtualnej maszyny systemu Windows w systemie Linux. Maszyna wirtualna to program, który działa jako komputer wirtualny czyli udostępnia wirtualny sprzęt systemom operacyjnym gościa. Na przykład możesz użyć programu Virtual Box.
0
Dołącz do nas!