Klucz Win7 zamieniony w klucz detaliczny Win10?

Zamknięty
enichante Posty 2 Data rejestracji czwartek 10 luty 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 11 luty 2022 - 10 lut 2022 o 12:51
enichante Posty 2 Data rejestracji czwartek 10 luty 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 11 luty 2022 - 11 lut 2022 o 13:27
Miałem starego laptopa HP z 2013 roku z dyskiem twardym, który był dostarczany z systemem Windows 7 i zaktualizowałem do systemu Windows 10 w 2015 roku.

Kiedy miał Windows 7, był na licencji HP. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 zakładam, że w jakiś sposób zamieniło się to w licencję detaliczną, ponieważ 2 tygodnie temu umieściłem ten dysk w nowym komputerze mojej córki, aby sprawdzić, czy się uruchomi. Ostatnim aktywnym użyciem tego napędu był rok 2017.

Po uruchomieniu pojawił się komunikat w rogu, że to nie była prawdziwa licencja, myślę, że moja córka po prostu gra w Minecrafta, więc powinno być w porządku do grania, jeśli napotka jakiekolwiek problemy, kupię nową licencję.

Nisko i oto, po kilkukrotnym zaktualizowaniu i ponownym uruchomieniu znak wodny w rogu zniknął, sprawdziłem i okna na jej pulpicie mówią, że to prawdziwa licencja. Przeniosłem instalację na dysk SSD i teraz działa idealnie, bez żadnych problemów.

Myślę, że aktualizacja z Windows 7 do Windows 10 zmieniła sposób działania licencji i dała mi pełną licencję detaliczną zamiast zachować licencję HP OEM.

Wiem, że ludzie mówią, że to nie jest możliwe, ale po prostu to zrobiłem. Ktoś wie dlaczego?

1 odpowiedzi

enichante Posty 2 Data rejestracji czwartek 10 luty 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 11 luty 2022
11 lut 2022 o 13:27
Miałem starego laptopa HP z 2013 roku z dyskiem twardym, który był dostarczany z systemem Windows 7 i zaktualizowałem do systemu Windows 10 w 2015 roku.

Kiedy miał Windows 7, był na licencji HP. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 zakładam, że w jakiś sposób zamieniło się to w licencję detaliczną, ponieważ 2 tygodnie temu umieściłem ten dysk w nowym komputerze mojej córki, aby sprawdzić, czy się uruchomi. Ostatnim aktywnym użyciem tego napędu był rok 2017 https://nox.uno/ https://xender.pro/.

Po uruchomieniu pojawił się komunikat w rogu, że to nie była prawdziwa licencja, myślę, że moja córka po prostu gra w Minecrafta, więc powinno być w porządku do grania, jeśli napotka jakiekolwiek problemy, kupię nową licencję.

Nisko i oto, po kilkukrotnym zaktualizowaniu i ponownym uruchomieniu znak wodny w rogu zniknął, sprawdziłem i okna na jej pulpicie mówią, że to prawdziwa licencja. Przeniosłem instalację na dysk SSD i teraz działa idealnie, bez żadnych problemów.

Myślę, że aktualizacja z Windows 7 do Windows 10 zmieniła sposób działania licencji i dała mi pełną licencję detaliczną zamiast zachować licencję HP OEM.

Wiem, że ludzie mówią, że to nie jest możliwe, ale po prostu to zrobiłem. Ktoś wie dlaczego?

I got this,...
0
Dołącz do nas!