Sprzęt elektroniczny gdzie najlepiej kupować?

Rozwiązany/Zamknięty
Anonimowy - 20 cze 2014 o 12:22
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 - 25 wrz 2015 o 15:40
W supermarketach? typu Real Tesco
W supermarketach elektronicznych? typy Media Markt. Saturn
W sklepach komputerowych? typu X-Kom

Zastanawiam się nad zakupem z jednej strony nowego tabletu, z drugiej podstawki chłodzącej. Serio myślicie, że warto wydawać kasę w tych sklepach czy może warto się zastanowić nad tym co jest w tych zwyczajnych supermarketach? Czekam na opinie

11 odpowiedzi

Tablet nie wiem, nie miałem nigdy, ale cooler czemu nie, w Media zapłacisz dwa razy drożej, a lepszy wcale nie będzie.
0
WilkRobert Posty 325 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 20 marzec 2019 278
20 cze 2014 o 14:24
Jak idziesz do sklepu takiego komputerowego (ale nie że media) to się musisz znać, bo jak nie to Ci sprzedawca wciśnie to co mu nie schodzi, ja tak kiedyś kupiłem laptopa i potem mega żałowałem, dlatego ja wolę samosobsługę i iść z kimś kto sie zna, niż tych małych niby specjalistycznych, bo się nadziałem. A Cooler wiadomka, czemu nie w supermarkecie jak by faktyczie był tańszy.
0
Piotrek9798 Posty 276 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 28 sierpień 2015 331
20 cze 2014 o 17:57
Cooler jest raczej oczywisty, tablet mniej, szczerze? zależy do czego Ci potrzebny, bo jak tylko chcesz tablet od czasu do czasu, do podróży itd to po co przepłacać w Media czy w Saturnie, ale jak coś poważniejszego to bym się zastanowił nad specjalistycznym sklepem no albo Internetem, możesz sobie na spokojnie poczytać, zastanowić się i zamówic na Allegro
0
Ja na pewno bym nie kupował w supermarketach tam jest towar gorszego sortu, kupiłem kiedyś tablet niby tanio, a potem co dwa tyogdnie jeżdzenie z reklamacją, do naprawy itd, co z tego, że zapłacisz jak potem będzies tam jeżdził.

Tani sprzęt z marketu ma tylko jedną zaletę, że możesz dokupić klawiaturki i te inne gadźety, bo to nie są markowe i wszystko pasuje.
0
W tych niby elektronicznych supermarketach tez jest towar gorszej jakości ja bym uderzał w allegro albo sklepy komputerowe internetowe, chyba że znasz jakieś nieinternetowe
0
Teraz to już mi się kompletnie namieszało, ale macie rację chyba jednak w Internecie najlepiej, a cooler to faktycznie nie ma różnicy, dzięki za zainteresowanie.
0
Podejrzliwy
24 cze 2014 o 17:07
Nigdzie nie jest bezpiecznie, nie słyszeliście o tych "promocyjnych" smartfonach chińskich z wirusem w środku?? Ja już nie ufam niczemu taniemu, nawet tabletom.
0
No więc na razie kupiłem tylko cooler w supermarkecie, na razie chodzi o ok. nad tabletem jeszcze myślę.
0
Ja też bym nie kupował w Tesco, słyszałem, że tam sprzedają urządzenia niby tego samego modelu, ale o gorszych parametrach. Z zewnątrz niby to samo a od wewnątrz jednak nie. I stąd takie niskie ceny.
Na Twoim miejscu wybrałbym model a potem poszukał gdzie w necie jest najlepsza cena na takie komputery.

Pozdrawiam!
0
Mastercomp
21 wrz 2015 o 12:57
Moje opinie o zakupach w marketach,

- Kiedyś mój klient kupił komputer w markecie (chyba Real). Po uruchomieniu komputer się wyłączał i strasznie grzał. Jak się okazało - w wiatraczek była wkręcona mysz.
- Inny klient kupił w okazyjnej cenie nawigację (Overmax lub coś innego taniego). Okazało się, że się strasznie grzała - miał spore problemy z reklamacją.
- sam kupiłem w Media Markt Telewizor Samsung duży - i chodzi do dziś.

Mój wniosek jest taki:
Nie kupiłbym w Media czy Tesco urządzeń, które są tanie, tańsze od tego co jest w sklepie i zazwyczaj market zamawia w tysiącach sztuk. Wtedy sprzedawcy o to nie dbają i rzucają tym jak pakowanym mięsem.
Co do urządzeń drogich, markowych, dużych to można się na to pokusić.

Pozdrowienia
Mastercomp
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
25 wrz 2015 o 15:40
A ja uważam, że rzeczy drogie i te, które kupuje się na kilka lat (telewizor, laptop) warto kupić droższe i firmowe. Nawet jeśli kupimy w internecie możemy potem korzystać z gwarancji producenta.

Rzeczy typu czajnik kupuję ze średniej półki, tego się i tak nigdy nie oddaje ani nie reklamuje. Nie warto przepłacać.
0
Dołącz do nas!