Dziwne wiadomości na poczcie!

Rozwiązany/Zamknięty
arashii Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 24 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 26 lipiec 2017 - Zmodyfikowany dnia 8 sty 2019 o 11:59
 tom - 14 lis 2017 o 21:25
Witam.

Mam pewien problem z którym ja pierwszy raz się spotkałam.Zaczelam dostawać wiadomości na pocztę od Wish box lub widigo (drobnym maczkiem były zapisane nazwy po otwarciu wiadomości oraz napisane że można odskrubtywowac strony by mejle nie przychodziły). Są to wiadomości o odebraniu dwóch biletów, o nagrodzie na stacji Orlen. Teraz dostałam wiadomość z moim imieniem i nazwiskiem że paczka o numerze takim i takim czeka na potwierdzenie i żeby kliknąć w okienko które jest pokazane aby dalej kontynuowac procesb. Ja oczywiście nie potwierdziłam, wszystkie wiadomości wrzuciłam narazie do kosza na spam, kolejnych nawet nie otwieralam. Wpisałam te strony w neta wish box i widigo są podejrzane...jest okienko by "odlubic" strony ale trzeba znów swojego mejla podać i pewnie jak podam będzie jeszcze gorzej to będzie znak że odczytuje od nich wiadomości a nie wierzę by poszło by tak łatwo.

Łatwo jest o rozpowszechnienie danych osobowych wystarczy gdzieś się zarejestrować lub dać mejla i potem "każdy ma". Ja musiałam gdzieś się zarejestrować i teraz mam :(. Boję się że ktoś mi jakąś paczkę przyśle do odebrania i jeszcze z jakąś faktura (trochę czytałam na ten temat). Co ja mam zrobić? Czuję że mam ręce związane ja nic nie zamawiałam na żadne potwierdzenie nie kliknelam. Pomóżcie http://static.ccm2.net/pl.ccm.net/pictures/Echom8ChH5FlDujMolq78DeT94wdDS8OvLe05QnuMwP2clYP5n0RS8iD392cyvV3-img-20170724-165012.png

1 odpowiedzi

Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
Zmodyfikowany dnia 8 sty 2019 o 12:03
Cześć,

Rzeczywiście, wygląda to na spam i naciąganie. Niczego nie potwierdzaj, niczego nie aktywuj ani tym bardziej nie odbieraj. Nie podawaj też więcej swojego maila. Dodaj stronę do blokowanych, maile do spamu i nie reaguj.

Wydaje mi się, że oni nie chcą Ci niczego przysłać, tylko chcą, żebyś kilknęła i np. zapłaciła.

A na przyszłość bądź ostrożna, nie podawaj nigdzie danych, ani nie korzystaj z podejrzanych aplikacji na FB.
Karolina Świdrak

redaktor & social media manager - CCM Polska

4
arashii Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 24 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 26 lipiec 2017
25 lip 2017 o 11:26
A jak dodać te strony do blokowanych nawet nie mają napisanego adresu email jak patrzę na wiadomości nie ma napisanego "od kogo" tylko odrazu wygralas bilety, filtry brita, (imię nazwisko) prosimy o potwierdzenie. Za mało zorientowana jestem w temacie nie wiem jak zablokować od tych dwóch firm mejle
0
A jaką masz skrzynkę? Gmail? Onet?
0
arashii Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 24 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 26 lipiec 2017 > Igor
25 lip 2017 o 14:20
Onet. pl
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
26 lip 2017 o 08:57
Otwórz wiadomość od niechcianego nadawcy, a potem w górnym pasku rozwiń Szczegóły wiadomości. Potem wybioerz Oznacz, jako nadawce spamu.
0
arashii Posty 4 Data rejestracji poniedziałek 24 lipiec 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 26 lipiec 2017 > Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021
26 lip 2017 o 10:39
I nie będą już od niego wiadomości mi przychodzić?
0
Dołącz do nas!