Jak działa Virus Total? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Ostatnio zalogowany
11 grudzień 2018
- - Ostatnia odpowiedź:  ajwar - 15 lip 2015 o 14:05
Hejka

nie chodzi mi o to do czego służy bo to wiem, chcę się zapytać czy te pliki, które się analizuje one są później gdzieś widoczne? dla innych osób?
Zobacz więcej 

4 odpowiedzi

0
Dziękujemy
stają się publiczne, jest to napisane w zasadach korzystania z serwisu
0
Dziękujemy
"Poprzez kliknięcie na 'Przeskanuj', akceptujesz zasady serwisu i pozwalasz VirusTotal, aby współdzielić ten plik z całą społecznością" tak jest napisane zaraz na pierwszej stronie, więc no, jest za darmo, ale każdym się z nim dzielisz.
0
Dziękujemy
ej ale to nie do końca jest że to samo zło
po prostu pliki które się analizuje się dodają do bazy Virus Total i dzięki temu jak np analizujesz URL to ci wychodzi jeśli plik był już wcześniej analizowany i nie musisz ponawiać analizy
0
Dziękujemy
a ja mam takie pytanko
bo czasem jak się skanuje link to się pokazuje, że już taki link był skanownay i jest opcja ponownego skanowania albo zobaczenia tej analizy co już jest.
Którą wybieracie? można temu ufać?
Edyta Pukocz
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Współpracownik
Ostatnio zalogowany
piątek 22 styczeń 2016
-
Zawsze trzeba wykonać nowe skanowanie, ponieważ algorytmy w Virus Total ulegają zmianie i bardzo często jest tak, że w jednym dniu program jest wolny do wirusów, a następnego pojawiają się całkiem inne wyniki, dlatego trzeba to na bieżąco monitorować.
> Edyta Pukocz
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Współpracownik
Ostatnio zalogowany
piątek 22 styczeń 2016
-
poza tym często ostatnia data skanowania w ich bazie to parę lat wstecz, więc w międzyczasie mogły sie pojawić wirusy
> blaze -
działa też w drugą stronę, plik, który w poprzedniej analizie wykazuje 2 wirusy, w późniejszej może mieć jeden albo nawet 0