Jak działa Virus Total?

Rozwiązany/Zamknięty
smaria Posty 341 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 26 listopad 2019 - 9 lut 2015 o 17:11
 ajwar - 15 lip 2015 o 14:05
Hejka

nie chodzi mi o to do czego służy bo to wiem, chcę się zapytać czy te pliki, które się analizuje one są później gdzieś widoczne? dla innych osób?

4 odpowiedzi

pirat vel. oko
9 lut 2015 o 18:07
stają się publiczne, jest to napisane w zasadach korzystania z serwisu
petra von ja
10 lut 2015 o 16:47
"Poprzez kliknięcie na 'Przeskanuj', akceptujesz zasady serwisu i pozwalasz VirusTotal, aby współdzielić ten plik z całą społecznością" tak jest napisane zaraz na pierwszej stronie, więc no, jest za darmo, ale każdym się z nim dzielisz.
ej ale to nie do końca jest że to samo zło
po prostu pliki które się analizuje się dodają do bazy Virus Total i dzięki temu jak np analizujesz URL to ci wychodzi jeśli plik był już wcześniej analizowany i nie musisz ponawiać analizy
a ja mam takie pytanko
bo czasem jak się skanuje link to się pokazuje, że już taki link był skanownay i jest opcja ponownego skanowania albo zobaczenia tej analizy co już jest.
Którą wybieracie? można temu ufać?
Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
30 kwi 2015 o 11:57
Zawsze trzeba wykonać nowe skanowanie, ponieważ algorytmy w Virus Total ulegają zmianie i bardzo często jest tak, że w jednym dniu program jest wolny do wirusów, a następnego pojawiają się całkiem inne wyniki, dlatego trzeba to na bieżąco monitorować.
0
blaze > Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022
7 maj 2015 o 13:43
poza tym często ostatnia data skanowania w ich bazie to parę lat wstecz, więc w międzyczasie mogły sie pojawić wirusy
0
ajwar > blaze
15 lip 2015 o 14:05
działa też w drugą stronę, plik, który w poprzedniej analizie wykazuje 2 wirusy, w późniejszej może mieć jeden albo nawet 0
0
Dołącz do nas!