Jak działa Virus Total?

Rozwiązany/Zamknięty
smaria Posty 341 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 26 listopad 2019 - 9 lut 2015 o 17:11
 ajwar - 15 lip 2015 o 14:05
Hejka

nie chodzi mi o to do czego służy bo to wiem, chcę się zapytać czy te pliki, które się analizuje one są później gdzieś widoczne? dla innych osób?

4 odpowiedzi

pirat vel. oko
9 lut 2015 o 18:07
stają się publiczne, jest to napisane w zasadach korzystania z serwisu
0
petra von ja
10 lut 2015 o 16:47
"Poprzez kliknięcie na 'Przeskanuj', akceptujesz zasady serwisu i pozwalasz VirusTotal, aby współdzielić ten plik z całą społecznością" tak jest napisane zaraz na pierwszej stronie, więc no, jest za darmo, ale każdym się z nim dzielisz.
0
ej ale to nie do końca jest że to samo zło
po prostu pliki które się analizuje się dodają do bazy Virus Total i dzięki temu jak np analizujesz URL to ci wychodzi jeśli plik był już wcześniej analizowany i nie musisz ponawiać analizy
0
a ja mam takie pytanko
bo czasem jak się skanuje link to się pokazuje, że już taki link był skanownay i jest opcja ponownego skanowania albo zobaczenia tej analizy co już jest.
Którą wybieracie? można temu ufać?
0
Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
30 kwi 2015 o 11:57
Zawsze trzeba wykonać nowe skanowanie, ponieważ algorytmy w Virus Total ulegają zmianie i bardzo często jest tak, że w jednym dniu program jest wolny do wirusów, a następnego pojawiają się całkiem inne wyniki, dlatego trzeba to na bieżąco monitorować.
0
blaze > Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022
7 maj 2015 o 13:43
poza tym często ostatnia data skanowania w ich bazie to parę lat wstecz, więc w międzyczasie mogły sie pojawić wirusy
0
ajwar > blaze
15 lip 2015 o 14:05
działa też w drugą stronę, plik, który w poprzedniej analizie wykazuje 2 wirusy, w późniejszej może mieć jeden albo nawet 0
0
Dołącz do nas!