Jaki program do czytania książek EPUB w Windows?

Rozwiązany/Zamknięty
Uldryk Posty 15 Data rejestracji poniedziałek 13 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 listopad 2015 - 20 paź 2014 o 13:50
skaczacypies Posty 63 Data rejestracji piątek 10 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 23 wrzesień 2016 - 15 sty 2016 o 15:11
Hej,

Szukam naprawdę dobrego i solidnego programu do czytania książek pod Windowsem. Nie posiadam żadnego czytnika, a na telefonie nie lubię. Książki mam w formatach ePub, a także kilka pozycji w Mobi. Nie zależy mi na rozbudowanych funkcjach - może być prosty program, ale żeby miał przyjemny interfejs i żeby książkę się przyjemnie czytało. Ktoś coś poleci? Najlepiej, jakby pracował w okienku, bo mam duży monitor i aplikacje ze Sklepu na Windows 8 odpadają (książka na pełnym ekranie 24-calowego monitora wygląda kiepsko).


Zobacz również:

5 odpowiedzi

andruidka Posty 256 Data rejestracji czwartek 5 marzec 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 9 grudzień 2019 163
15 maj 2015 o 15:17
Ja ci polecam Calibre, bo jest za darmo, niewiele zajmuje, jest po polsku i obsługa jest naprawdę intuicyjna.
5
a jak z tego korzystać? jak pobrać książkę?
0
skaczacypies Posty 63 Data rejestracji piątek 10 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 23 wrzesień 2016 5
Zmodyfikowany dnia 28 gru 2018 o 11:47
Tylko Sumatra! Polski program obsługujący setki różnych formatów dokumentów.
1
Mieszek Posty 104 Data rejestracji poniedziałek 15 wrzesień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 grudzień 2015 75
21 paź 2014 o 10:19
Osobiście wolę Adobe Digital Editions, nawet nie dlatego, że ogółem mam sentyment do produktów Adobe, ale uważam, że ma dobry system zarządzania ebookami jak jest ich wiele i jeśli chodzi o synchronizację, jeszcze mnie nie zawiódł.
0
U mnie nie czyta litery ż. Czyta ją jako S z ptaszkiem u góry.
0
Gregmajster Posty 15 Data rejestracji poniedziałek 20 październik 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 29 styczeń 2016 49
Zmodyfikowany dnia 28 gru 2018 o 11:46
Pewnie sporo osób poleci Ci Calibre, jako że to najpopularniejszy program do zarządzania książkami, no i posiada wbudowany czytnik. Możesz go przetestować, ale o ile ma świetne funkcje edytorskie, to mi jednak do samego czytania nie przypadł do gustu.

Ja osobiście uwielbiam IceCream eBook Reader.

Ma fajny i lekki interfejs, miło się go używa, ładnie rozdziela książkę na dwie kolumny, przewija strony scrollem, pozwala zmienić rozmiar czcionki, szybko działa, ma tryb dzień / noc, no i obsługuje zakładki i spis treści. Dobrze radzi sobie z moimi książkami - obsługuje ePub, Mobi, PDF i parę innych. Nie mam z nim problemów i jestem zadowolony, naprawdę gorąco polecam. Testowałem różne programy, ale ten według mnie jest najlepszy.
-2
Dołącz do nas!