Pegasus Spyware — czy wpłynie na starsze wersje systemu operacyjnego?

Zamknięty
OzelnHaxy Posty 10 Data rejestracji środa 11 sierpień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 20 wrzesień 2021 - 16 wrz 2021 o 23:09
OzelnHaxy Posty 10 Data rejestracji środa 11 sierpień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 20 wrzesień 2021 - 20 wrz 2021 o 15:23
Jestem wsparciem technicznym mojej rodziny – wszyscy jesteśmy Macami w moim domu, a zarówno moja matka, jak i teściowa są również użytkownikami Maców i iPhone'ów. Po ogłoszeniu w tym tygodniu bezpieczeństwa wszyscy natychmiast pospieszyli z aktualizacją swoich iPhone'ów (dzięki za to, CNN). Ale komputery Mac to inna historia.

Tylko ja mam nowy komputer Mac w Big Sur. Mój MIL ma nieco nowego iMaca z systemem Mojave; zaktualizowała dzisiaj Safari do łatki 14.1.2 i to powinno zająć się webkitem. Martwiłem się o CoreGraphics, ale potem rozmawiałem ze Wsparciem Apple i powiedzieli, że Pegasus nie wpłynie na tę część Mojave. Zakładając, że mogę ufać tym informacjom, myślę, że mój MIL jest w porządku (i wkrótce dostanie Big Sur, kiedy będę mógł nadzorować). Ale Mac mojej matki jest starszy — MacBook Air z 2011 roku z systemem High Sierra. Nie lubię bawić się jej komputerem, ponieważ jest tak płochliwa przy komputerze, a każda drobna zmiana może prowadzić do kilku długich rozmów telefonicznych. Myślę, że jest wystarczająco paranoiczna, aby uniknąć złych plików PDF, ale chciałbym definitywnie wiedzieć, czy Pegasus może wpływać na starszy system operacyjny. Przynajmniej mogę spróbować dołączyć Mojave, ale musiałbym to zrobić zdalnie z nią przez telefon i boję się tego.

1 odpowiedzi

OzelnHaxy Posty 10 Data rejestracji środa 11 sierpień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 20 wrzesień 2021
20 wrz 2021 o 15:23
Jestem wsparciem technicznym mojej rodziny – wszyscy jesteśmy Macami w moim domu, a zarówno moja matka, jak i teściowa są również użytkownikami Maców i iPhone'ów. Po ogłoszeniu w tym tygodniu bezpieczeństwa wszyscy natychmiast pospieszyli z aktualizacją swoich iPhone'ów (dzięki za to, CNN). Ale komputery Mac to inna historia.

Tylko ja mam nowy komputer Mac w Big Sur. Mój MIL ma nieco nowego iMaca z systemem Mojave; zaktualizowała dzisiaj Safari do łatki 14.1.2 i to powinno zająć się webkitem. Martwiłem się o CoreGraphics, ale potem rozmawiałem ze Wsparciem Apple i powiedzieli, że Pegasus nie wpłynie na tę część Mojave. Zakładając, że mogę ufać tym informacjom, myślę, że mój MIL jest w porządku (i wkrótce dostani https://9apps.onl/homepage/. e Big Sur, kiedy będę mógł nadzorować). Ale Mac mojej matki jest starszy — MacBook Air z 2011 roku z systemem High Sierra. Nie lubię bawić się jej komputerem, ponieważ jest tak płochliwa przy komputerze, a każda drobna zmiana może prowadzić do kilku długich rozmów telefonicznych. Myślę, że jest wystarczająco paranoiczna, aby uniknąć złych plików PDF, ale chciałbym definitywnie wiedzieć, czy Pegasus może wpływać na starszy system operacyjny. Przynajmniej mogę spróbować dołączyć Mojave, ale musiałbym to zrobić zdalnie z nią przez telefon i boję się tego.
issue got solved!!
0
Dołącz do nas!
Zobacz również