Spadki FPS-ów grach

Rozwiązany/Zamknięty
Festergutlol Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 2 kwiecień 2018 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 kwiecień 2018 - Zmodyfikowany dnia 3 kwi 2018 o 10:14
michvl Posty 109 Data rejestracji poniedziałek 26 wrzesień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 18 listopad 2019 - 23 maj 2018 o 07:31
Witam

Ostatnio, w sumie juz od paru miesiecy dostrzegłem problem w moim laptopie dotyczacy fpsow w grach, w world of warcraft, nie wiem czy kojarzycie na raidzie mialem po 60 fpsow teraz ledwo co 30, nie jestem pewny w czym moze byc problem, mam podejrzenia ze to przez to ze sie strasznie nagrzewa aczkolwiek niechce mi sie wierzyc ze az taki duzy spadek wydajnosci by byl. oto parametry mojego laptopa:

64 bitowy system operacyjny windows 10

Procesor:Intel(R) Core(TM) i7-6500U CPU @ 2.50GHz, 2592 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 4
Ram: 16GB
Karta Graficzna: (AMD Radeon(TM) R5 M330) oraz Intel(R) HD Graphics 520

Jak zapomnialem o czyms waznym to prosze powiedziec, bardzo mi zalezy na naprawieniu tego nie przyjemnego problemu. Jak juz wspominalem jak kupowalem Laptop to smigal jak ta lala teraz niestety odmawia posłuszeństwa. Ostatnio rowniez zauwazylem w menadżerze zadan ze mam 100% zuzycia dysku (nie mam pojecia jakim cudem). Bardzo bym prosil o pomoc nie znam sie zabardzo na komputerach ale jestem prawie ze przekonany ze laptop nie jest jakis bardzo zly i na gre jak world of warcraft jest dobry. Skanowalem Laptop Malwarebytes i wszystko bylo wporzatku, czyszczę ccleanerem regularnie, sterowniki tez sa up to date wiec juz naprawde nie wiem co robic, licze na pomoc od specjalisty :). Z gory wielkie dzieki.

3 odpowiedzi

Witaj,

1 zasada gracza - NIE graj na laptpie. Laptop, nawet najlepszy, nie służy do gier.
Twój laptop to wyjątkowo niefortunna zabawka - masz procesor który lubi się grzać i najgorszą z możliwych do gier kartę graficzną Radeon (która grzeje się niesamowicie).
Takiej kombinacji "grzejników" nie potrafi schłodzić system chłodzący w Twoim laptopie.
Skoro zwolniła Ci grafika, to najprawdopodobniej w Twoim komputerze zaszły już nieodwracalne zniszczenia związane z przegrzaniem i system broni się, aby nie doszło do wylutowania (pod wpływem przegrzania) układu graficznego.
Na pewno pastę na procesorze i na układzie graficznym masz również już usmażoną, więc koniecznie wymuś na serwisie aby Ci ją wymienili na nową.
Zażądaj nawet zdjęć z serwisu, na którym widać starą i nową pastę.
3
Festergutlol Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 2 kwiecień 2018 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 kwiecień 2018
5 kwi 2018 o 13:22
wiem i to byl moj blad, mialem do wyboru komp albo lapek no i niestety wybralem lapka... Myslisz ze kupno takiej metalowej chlodzacej podkladki pomoze duzo i bedzie zapobiegac takie przegrzanie?
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
3 kwi 2018 o 10:18
Bardzo możliwe, że spadek wydajności jest spowodowany "fizycznymi" potrzebami twojego komputera - przeczyszczenie sprężonym powietrzem oraz wymiana pasty termoprzewodzącej może znacząco podnieść osiągi Twojego sprzętu.
1
Festergutlol Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 2 kwiecień 2018 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 kwiecień 2018
3 kwi 2018 o 14:53
Byc moze, za tydzien oddam go do serwisu zeby mi tam wyczyścili i ogarneli, tak btw o pascie musze wspominac czy sami ogarna?
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497 > Festergutlol Posty 3 Data rejestracji poniedziałek 2 kwiecień 2018 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 kwiecień 2018
3 kwi 2018 o 20:33
Wszystko zależy od zakresu usługi. Warto wspomnieć i porozmawiać, co dokładnie zostanie zrobione. Czasami można się spotkać jedynie z czyszczeniem sprężonym powietrzem - zakres usługi odzwierciedla cena.
0
michvl Posty 109 Data rejestracji poniedziałek 26 wrzesień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 18 listopad 2019 211
23 maj 2018 o 07:31
Hej, hej, poradziłeś sobie z tym laptopem?
0
Dołącz do nas!