Windows10 nie wykrywa napędu optycznego

Rozwiązany/Zamknięty
wis38 Posty 1 Data rejestracji czwartek 3 grudzień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 3 grudzień 2015 - 3 gru 2015 o 16:14
 wis38 - 3 gru 2015 o 18:27
Dzień dobry, Jak w temacie, po wpisaniu w wierszu poleceń " HKLMSystemCurrentControlSetServicesatapiController0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001" otrzymuję komunikat -
" System nie może odnaleźć określonej ścieżki . Jak dalej postępować? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie



2 odpowiedzi

ja miałem podobny problem z tym, że mi system nie wykrywał napędu cd/dvd i zrobiłem tak, że użyłem fixnr3 z tej strony https://www.saransaro.com/how-to-guides/cd-dvd-drive-is-not-working-or-detected-in-windows-10-simple-fix/

czyli zrobiłem tak:

loguję się jako administrator, klikam "windows+r", wpisuję regedit i daję enter, w rejestrze przechodzę do ścieżki, która jest podana w tym artykule, czyli HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

no i potem klikam prawym w te zaznaczone na obrazku elementy i daję usuń. Potem tylko zamknąć rejestr i ponownie uruchomić kompa. U mnie zadziałało, ale wiadomo, z robieniem czegokolwiek w rejestrze zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak, więc trzeba o tym pamiętać i uważać.
0
Dziękuję za szybką odpowiedz. Pomogło :)))))))))))))))
adres strony którą podałeś widziałem tez w j.polskim .Wszystko robiłem jak potrzeba ale teaz się doczytałem gdzieś ,że nie zawsze wychodzi to za pierwszym razem. Widocznie mój PC tak ma. Najważniesze że chodzi. Jeszcze raz dziękuję . Pozdrawiam
0
Dołącz do nas!