Laptop dell z win 7

Zamknięty
Nieufny Posty 1 Data rejestracji poniedziałek 4 maj 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 4 maj 2015 - 4 maj 2015 o 21:03
naprawa-drukarek Posty 9 Data rejestracji środa 15 kwiecień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 21 maj 2015 - 21 maj 2015 o 19:58
Witam
Mam problem z laptopem na win7, sprzet jest po formacie robionym przez informatyka i nie chodzi jak powinien. Mianowicie jest problem w necie. Nie chca sie ladowac strony, wyskakuja bledy , jak juz sie zaloguje to strasznie muli. Co mozna zrobic w tym przypadku?

4 odpowiedzi

witaj,

problem może być jednocześnie z ustawieniami karty sieciowej i z kartą graficzną  (która odpowiada za między innymi za szybkość ładowania stron itd), karta graficzna by musiała być zmieniona, tylko jak się zmienia to najpierw trzeba odinstalować stare sterowniki, a dopiero potem instalacja nowych dla nowej karty.
Czy w ustawieniach sieci jest zaznaczona opcja automatycznego łączenia gdy sieć jest dostępna?

Pytanie,czy robione było formatowanie dysku twardego czy reinstalacja systemu? I był robiony w serwisie Della czy w jakimś punkcie lub przez znajomego informatyka? Bo jak w serwisie to zawsze można reklamować.

Możesz też za pomocą narzędzia Fix It https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/299357 zresetować TCP/IP, może coś to da (chociaż najprawdopodbniej jest problem z kartą graficzną, jaki to rodzaj karty?)
0
Witam
Na tym komputerze byl robiony format i wgryeany system win7 od nowa. W karcie sieciowej jest ustawione na auto. Podlaczony modem do kompa dziala i jest sprawdzony na innym komputerze. Karta graficzna to AMD Radeon HD 6290 Graphics i tez dziala poprawnie, nawet zaktualizowalem sterownik.
Nic to jednak nie dalo - nadal na stronach gdzie sa animacje blokuje sie i zawiesza.
Nie wiem co jeszcze moge z tym zrobic.
Obecnie przegladarka wgrana to Mozilla bo na chrome wogole nie chodzi
Czy ramy maja tez wplyw na to? Chcialbym zauwazyc ze przed formatem nie bylo az takich problemow.
Pozdrawiam:)
0
kruk > Nieufny
10 maj 2015 o 21:13
witaj,

Nasuwa mi się jedno pytanie, bo z informacji, które podajesz nie do końca wychwyciłem jeden szczegół.

Na laptopie od początku był Windows 7 i źle chodzi po formacie?
Na laptopie była zainstalowana wcześniejsza wersja systemu (XP lub Vista), a teraz zainstalowano 7?

Jeśli to ta druga opcja, to wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej parametry komputera nie są wystarczające dla siódemki, dlatego mulą wszystkie elementy, bo właśnie być może jest za mało RAM-u, być może procesor nie daje rady. Jeśli to ten przypadek, to podaj proszę parametry kompa.

Natomiast, jeśli to ten pierwszy przypadek, który podałem, to ja nie widzę innego wyjścia niż ponowny format, bo być może coś źle poszło w trakcie poprzedniego. Wiadomo, nie masz gwarancji, że cokolwiek się poprawi, ale z tego co piszesz to raczej wynika, że niewiele da się zrobić (przynajmniej na ile ja wiem), ewentualnie dodać RAM-u i wtedy próbować, ale by to trzeba podliczyć, bo może równie dobrze Ci się bardziej opłaca zainwestować w nowy sprzęt.

Pozdrawiam
0
Nieufny > kruk
11 maj 2015 o 18:14
Witam
Laptop byl kupiony bez systemu i 3 lata temu informatyk stwierdzil iz najlepszy system do niego to win 7- dzialal jak marzenie
to jest jedyny system operacyjny ktory przez caly czas dzialal na tym kompie, az do teraz jak inny informatyk zrobil formata i na nowo wgral win7.
Jak juz napisalem komp jest 3 letni.
Ramow ma tylko 2gb w ddr3 - ewentualne dodanie 2kosci cos zmieni? wielki to koszt bedzie?
Pozdrawiam
A ewentualne dane techniczne w razie dalszych informacji to gdzie sprawdzic zeby byly najbardziej wiarygodne
0
token88 > Nieufny
12 maj 2015 o 18:24
To strasznie dziwny przypadek, bo faktycznie wychodzi na to, że coś zostało źle zrobione w trakcie formatu i wgrywania na nowo systemu...
Jak dodasz więcej Ramu to bardzo bardzo szybciej nie będzie chodził, ale też nie powinien się wieszać.
Sama pamięć Ram kostka jest od 150-170 złotych można już kupić, więc jak umiesz sam dodać no to to będzie tylko koszt samej pamięci, chyba że będziesz korzystać z serwisu to wiadomo będzie o połowę drożej.

W postach wyżej piszesz, że aktualizowałeś sterownik karty graficznej, to spoko, ale sprawdź jeszcze w Menedżerze urządzeń (Start/Panel sterowania/System i zabezpieczenia) czy wszystkie sterowniki są aktualne, czy nie ma przy żadnych ikonki z wykrzyknikiem i trójkątem.
Jeśli tam wszystko jest w porządku i jeśli już zainstalowałeś na nowo sterowniki dla karty graficznej (https://driverscollection.com/?H=Radeon%20HD%206290&By=AMD&SS=Windows%207) to szczerze mówiąc mi się wydaje, że coś było popsute podczas formatu i niewiele się da zrobić. Może jeszcze ktoś się odezwie.
0
Zacznij od aktualizacji. Być może po instalacji systemu (np. windows XP) strony nie ładują się z powodu braku ważnych dodatków w systemie.
0
Witam
Jezeli chodzi o aktualizacje to byla zrobiona zaraz po formacie. Osobno zaktualizowalem sterownik od karty graficznej i sprawdzilem wszystkie aktualizacje.
Komputer korzysta obecnie z mozilli bo na chrome jest masakra.
Przed formatem na tym systemie nie bylo takich problemow a teraz to szok
Co jeszcze mozna zrobic bo juz trace cierpliwosc do tego sprzetu.
Pozdrawiam
0
naprawa-drukarek Posty 9 Data rejestracji środa 15 kwiecień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 21 maj 2015 7
21 maj 2015 o 19:58
Jest źle zainstalowany system z partycjo re-covery - miałem już podobny temat na serwisie. Informatycy klikali dalej dalej i zainstalowali parę zbędnych dodatków box itp podczas odinstalowania usunęli składniki z windows. Efekt ?

- komunikat podczas otwierania stron / niewłaściwa domena itp

Rozwiązanie !
- ponowna instalacja świeżej kopii systemy Windows


0
Dołącz do nas!