Na czym polega pozycjonowanie stron? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
-
 DoF -
I czy to jest to samo co SEO? Na czym to polega, kto się tym zajmuje?

10 odpowiedzi

Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Współpracownik
Ostatnio zalogowany
6 luty 2020
1 833
SEO czyli Search Engine Optimization to ogół procesów, które mają zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarkach, czyli poniekąd pozycjonowanie. W skrócie, hmm pozycjonowanie polega na przykład na odpowiednim doborze słów kluczy w tekstach, konstruowaniu odpowiednio brzmiących tytułów, wyróżnianiu treści, tworzeniu wartościowych tekstów, które odpowiadają potencjalnym pytanim wpisanym przez użytkownika w wyszukiwarce. W zakres zadań osób odpowiedzialnych za SEO wchodzi również monitorowanie wyników, użycie narzędzi takich jak GoogleAnalytics i wielu innych. Kto sie tym zajmuje? sztab ludzi, od redaktorów po osoby zajmujące się obróbką tekstu w celu jego optymizacji na przykład.
Strona jest dobrze pozycjnowana również kiedy jest aktywnie widoczna w sieci, czyli na przykład pojawiają się komentarze i interakcje internautów itd itp
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
1 sierpień 2017
149
Albo zawiera linki do innych stron, a inne strony zawieraja linki do niej, wtedy jest dla wyszukiwarki wiarygodna
Jako, że jest to dość gorący temat jakiś czas temu popełniłem wpis o pozycjonowaniu stron. Zapraszam na mojego bloga http://blog.rankit.pl/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron
Data rejestracji
środa 9 lipiec 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 9 grudzień 2019
212
Kordian, bardzo fajny wpis, dzięki! Dodałam sobie stronkę do ulubionych!
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 10 luty 2020
2 936
Strona jest dobrze wypozycjonowana również wtedy, jeśli jest odpowiednio oprogramowana, jeśli słowa kluczowe znajdują sie w tytule strony itp.
Ale poza tym jest generalnie tak, jak piszecie - słowa kluczowe w tytułach, dużo, regularnie dodawanej treści i linki, które odsyłają na tę stronę.
Ja słyszałem, że jak się dodaje linki strony do Google Plus to ona się wtedy lepiej w w Google pozycjonuje.
nie tyle do Google+, którego nikt nie używa, tylko do Facebooka i Twittera
polecam firmę Rocketsite, któa zajmuje się pozycjonowaniem. Moja strona syzbko wybiła się w googlach. fajna sprawa, przydatna.
niewiele osób wie, że na pozycjonowanie wpływa też czas ładowania strony, tzn strona się wolno ładuje - user nie wejdzie i nie wróci