Jak się pozbyć starego komputera? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Maria - 4 gru 2014 o 07:41 - Ostatnia odpowiedź:  Maria
- 5 gru 2014 o 15:01
z tego co wiem nie można go tak po prostu wywalić na śmietnik, trzeba gdzieś oddać tylko gdzie?

mam na zbyciu stary komputer i monitor
Zobacz więcej 

7 odpowiedzi

0
Dziękujemy
Możesz go zawieźć do punktu składania elektrośmieci w Twoim mieście, tylko pamiętaj, żeby przed pozbyciem się komputera skutecznie się pozbyć danych z dysku twardego.
0
Dziękujemy
danych się raczej nie pozbędę bo ten komputer jest tak stary, że trudno go uruchomić.

a jak znaleźć takie miejsce, gdzie można go zawieźć?
To że nie chce się uruchomić nic nie znaczy, wyciągając twardy dysk nadal można odzyskać dane. Ja bym go spróbował wyciągnąć mechanicznie i jeśli faktycznie nie odpala i nie można nic z nim zrobić, zniszczyłbym go młotkiem przed wyrzuceniem. Poważnie. Dla bezpieczeństwa. Jak chcesz poczytać, jakie zagrożenia mogą się pojawić, spójrz tu.
Dobrze, dzięki za radę
Karolllla 2961 Posty poniedziałek 24 marzec 2014Data rejestracjiModeratorStatus poniedziałek 18 czerwiec 2018 Ostatnio zalogowany - 4 gru 2014 o 14:42
0
Dziękujemy
To zależy, gdzie mieszkasz. W dużych miastach są takie punkty, gdzie można za darmo oddawać sprzęt. Czasem nawet przyjeżdżają do domu po odbiór, tylko trzeba się umówić. Poszukaj w Google.

Czasem na osiedlach są informacje, że sprzęt będzie zbierany w konkretny dzień.
Meastrio 402 Posty piątek 25 kwiecień 2014Data rejestracji 1 sierpień 2017 Ostatnio zalogowany - 5 gru 2014 o 07:07
0
Dziękujemy
Na śmietnik bym, go nie oddawał, można dostać za to mandat.
0
Dziękujemy
Dzięki, poszukałam w sieci i dowiedziałam się, kiedy będą zbierać graty na moim osiedlu. To niedługo więc mogę poczekać.