Jak się pozbyć starego komputera?

Rozwiązany/Zamknięty
Maria - 4 gru 2014 o 07:41
 Maria - 5 gru 2014 o 15:01
z tego co wiem nie można go tak po prostu wywalić na śmietnik, trzeba gdzieś oddać tylko gdzie?

mam na zbyciu stary komputer i monitor

5 odpowiedzi

Możesz go zawieźć do punktu składania elektrośmieci w Twoim mieście, tylko pamiętaj, żeby przed pozbyciem się komputera skutecznie się pozbyć danych z dysku twardego.
0
danych się raczej nie pozbędę bo ten komputer jest tak stary, że trudno go uruchomić.

a jak znaleźć takie miejsce, gdzie można go zawieźć?
0
To że nie chce się uruchomić nic nie znaczy, wyciągając twardy dysk nadal można odzyskać dane. Ja bym go spróbował wyciągnąć mechanicznie i jeśli faktycznie nie odpala i nie można nic z nim zrobić, zniszczyłbym go młotkiem przed wyrzuceniem. Poważnie. Dla bezpieczeństwa. Jak chcesz poczytać, jakie zagrożenia mogą się pojawić, spójrz tu.
0
Dobrze, dzięki za radę
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
4 gru 2014 o 14:42
To zależy, gdzie mieszkasz. W dużych miastach są takie punkty, gdzie można za darmo oddawać sprzęt. Czasem nawet przyjeżdżają do domu po odbiór, tylko trzeba się umówić. Poszukaj w Google.

Czasem na osiedlach są informacje, że sprzęt będzie zbierany w konkretny dzień.
0
Meastrio Posty 402 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 1 sierpień 2017 286
5 gru 2014 o 07:07
Na śmietnik bym, go nie oddawał, można dostać za to mandat.
0
Dzięki, poszukałam w sieci i dowiedziałam się, kiedy będą zbierać graty na moim osiedlu. To niedługo więc mogę poczekać.
0
Dołącz do nas!