Dlaczego uruchamia mi się tryb awaryjny?

Rozwiązany/Zamknięty
Martusia Posty 433 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 19 lipiec 2017 - 25 kwi 2014 o 16:47
 Gerwazy - 3 kwi 2015 o 18:17
Witajcie, kiedy włączam mojego laptopa, uruchamia mi się tylko tryb awaryjny. Co się dzieje? Co mam robić? Korzystam z Windowsa 7. Dziękuję.
Zobacz również:

2 odpowiedzi

GeoXXYY Posty 400 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 2 grudzień 2019 374
Zmodyfikowany przez Karolllla dnia 16/05/2014 à 15:02
Martusia,
może zacznij od przeczytania tego artykułu?
tu: Windows - uruchamianie w trybie awaryjnym.

Powodzenia!
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
4 lis 2014 o 11:21
Tryb awaryjny włącza się na przykład wtedy, gdy nieprawidłowo zamkniesz komputer.
0
Jak sama nazwa wskazuje - tryb awaryjny to tryb, w który wchodzi system pod wpływem wykrytego pewnego zagrożenia. Najczęściej komputer wykrywa uszkodzenie jak nie został wcześniej prawidłowo zamknięty, jak coś nie zdążył pozamykać przez zamknięciem, itd. Czasami jednak może to być również sygnał poważnej awarii sprzętowej (np. przegrzania laptopa).
Jeżeli komputer chce uruchomić się w trybie awaryjnym i pomimo wybrania opcji "Uruchom normalnie" przy kolejnym uruchomieniu dalej włącza się monit o trym awaryjnyj wówczas dobrze jest uruchomić komputer właśnie w trybie awaryjnym. Następnie trzeba przeskanować wszystkie partycje dysku twardego programem scandisk (jest on wbudowany w system windows). Po skanowaniu zamykamy komputer i uruchamiamy normalnie.
Jeżeli po takiej akcji dalej system będzie chciał się uruchamiać w trybie awaryjnym wówczas lepiej poprosić o pomoc specjalistę IT. Zbagatelizowanie tego komunikatu może w przyszłości skutkować całkowitą utratą danych lub awarią sprzętową komputera i dużymi wydatkami.
0