Joomla czy Wordpress - gdzie założyć stronę?

Rozwiązany/Zamknięty
nryk - 13 sie 2014 o 12:45
 zircon - 19 mar 2015 o 14:14
Hej, chcę sam zrobić sobie stronkę, cośtam ogarniam z robienia stron więc na razie próbuję samodzielnie. Co jest prostsze w obsłudze i lepsze: Joomla czy Wordpress?

8 odpowiedzi

Wordpress jest trochę prostszy w obsłudze niż Joomla, ale z kolei Joomla jest bardziej nakierowana na strony internetowe niż na blogi.
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
14 sie 2014 o 11:24
WordPress jest prosty i spokojnie dasz radę ogarnąć go samodzielnie.
Joomla jest bardziej skomplikowana - próbowałam kiedyś założyć stronę na Joomli i nie dałam rady.
zielony Posty 144 Data rejestracji środa 9 lipiec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 12 październik 2016 72
19 sie 2014 o 11:31
no, wszystko zależy, jeszcze ma drupal, działa na podobnej zasadzie, a jest prostszy niż Joomla, a trochę bardziej oryginalny niż Wordpress
a moim zdaniem Wordpress wcale nie jest taki przejrzysty, Joomla wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale jak to opanujesz, to lepiej działa
jak dla mnie Joomla! ma fajne dodatki np Proste adresy, poza tym mnie się nią lepiej zarządza niż Wordpressem kiedyś
ja chcę akurat bardziej stronkę niż bloga, a które jest mniej podatne na jakieś ataki wirusów czy coś?
to chyba nie ma znaczenia, ale faktem jest, że Wordpress jako open source ma trochę wad w tej kwestii, ostatnio było głośno o lukach w zabezpieczeniach, natomiast podobnych doniesień o Joomli jest znacznie mniej
Na Wordpress jest więcej tutoriali, wpisów na forum, łatwiej rozwiązać jak się ma problem
Dołącz do nas!