Joomla czy Wordpress - gdzie założyć stronę?

Rozwiązany/Zamknięty
nryk - 13 sie 2014 o 12:45
 zircon - 19 mar 2015 o 14:14
Hej, chcę sam zrobić sobie stronkę, cośtam ogarniam z robienia stron więc na razie próbuję samodzielnie. Co jest prostsze w obsłudze i lepsze: Joomla czy Wordpress?

8 odpowiedzi

Wordpress jest trochę prostszy w obsłudze niż Joomla, ale z kolei Joomla jest bardziej nakierowana na strony internetowe niż na blogi.
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
14 sie 2014 o 11:24
WordPress jest prosty i spokojnie dasz radę ogarnąć go samodzielnie.
Joomla jest bardziej skomplikowana - próbowałam kiedyś założyć stronę na Joomli i nie dałam rady.
0
zielony Posty 144 Data rejestracji środa 9 lipiec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 12 październik 2016 72
19 sie 2014 o 11:31
no, wszystko zależy, jeszcze ma drupal, działa na podobnej zasadzie, a jest prostszy niż Joomla, a trochę bardziej oryginalny niż Wordpress
0
a moim zdaniem Wordpress wcale nie jest taki przejrzysty, Joomla wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale jak to opanujesz, to lepiej działa
0
jak dla mnie Joomla! ma fajne dodatki np Proste adresy, poza tym mnie się nią lepiej zarządza niż Wordpressem kiedyś
0
ja chcę akurat bardziej stronkę niż bloga, a które jest mniej podatne na jakieś ataki wirusów czy coś?
0
to chyba nie ma znaczenia, ale faktem jest, że Wordpress jako open source ma trochę wad w tej kwestii, ostatnio było głośno o lukach w zabezpieczeniach, natomiast podobnych doniesień o Joomli jest znacznie mniej
0
Na Wordpress jest więcej tutoriali, wpisów na forum, łatwiej rozwiązać jak się ma problem
0
Dołącz do nas!