Partycjonowanie z 2 oddzielnymi dyskami

Zamknięty
macaojeta Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 24 styczeń 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 27 styczeń 2022 - 24 sty 2022 o 16:42
macaojeta Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 24 styczeń 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 27 styczeń 2022 - 27 sty 2022 o 09:04
Wiem, że pojawiały się podobne pytania, ale albo nie były pomocne w mojej sytuacji, albo odpowiedzi były sprzeczne.

Więc moja konfiguracja to 512 GB NVME SSD i 1 TB SSHD. Chcę oczywiście zainstalować linuxa na dysku SSD, a Windowsa 10 na dysku SSHD (wiem, że będzie wolniej, ale mam nadzieję, że nie będę go dużo używał i wolałbym mieć miejsce na SSD na inne rzeczy. Słyszałem też o pewnych komplikacjach podczas podwójnego rozruchu na jednym dysku). Mam pewne doświadczenie z Linuksem, ale to dla mnie nowość.

Kiedy szukałem online, widziałem 2 główne schematy

root na SSD, swap i home na SSHD

root i home na SSD, swap i inne niestandardowe partycje, takie jak /data na SSHD

Problem, który widzę w przypadku pierwszego, polega na tym, że system operacyjny nie powinien potrzebować więcej niż 40 GB (przy użyciu Garudy może być dość ciężki), więc większość z tych 512 poszłaby na marne. Ale może czegoś mi brakuje? czy są jakieś zalety jednego podejścia nad drugim? takie rzeczy jak gdzie pakiety są lub powinny być zainstalowane?

Drugie pytanie jest dla pewności. Czy 40 GB wystarczy na /? A może powinienem oczekiwać, że znacznie wzrośnie?

Przepraszam, jeśli wyglądam na noob, ale wydawało mi się to znaczącym wyborem do dokonania, a wszystkie inne odpowiedzi dotyczyły dysków SSD 128 GB, gdzie ilość potencjalnie zmarnowanego miejsca nie jest tak znacząca.

1 odpowiedzi

macaojeta Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 24 styczeń 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 27 styczeń 2022
27 sty 2022 o 09:04
Wiem, że pojawiały się podobne pytania, ale albo nie były pomocne w mojej sytuacji, albo odpowiedzi były sprzeczne.

Więc moja konfiguracja to 512 GB NVME SSD i 1 TB SSHD. Chcę oczywiście zainstalować linuxa na dysku SSD, a Windowsa 10 na dysku SSHD (wiem, że będzie wolniej, ale mam nadzieję, że nie będę go dużo używał i wolałbym mieć miejsce na SSD na inne rzeczy. Słyszałem też o pewnych komplikacjach podczas podwójnego rozruchu na jednym dysku). Mam pewne doświadczenie z Linuksem, ale to dla mnie nowość.

Kiedy szukałem online, widziałem 2 główne schematy

root na SSD, swap i home na SSHD https://vshare.onl/

root i home na SSD, swap i inne niestandardowe partycje, takie jak /data na SSHD

Problem, który widzę w przypadku pierwszego, polega na tym, że system operacyjny nie powinien potrzebować więcej niż 40 GB (przy użyciu Garudy może być dość ciężki), więc większość z tych 512 poszłaby na marne. Ale może czegoś mi brakuje? czy są jakieś zalety jednego podejścia nad drugim? takie rzeczy jak gdzie pakiety są lub powinny https://omegle.onl/home/ być zainstalowane?

Drugie pytanie jest dla pewności. Czy 40 GB wystarczy na /? A może powinienem oczekiwać, że znacznie wzrośnie?

Przepraszam, jeśli wyglądam na noob, ale wydawało mi się to znaczącym wyborem do dokonania, a wszystkie inne odpowiedzi dotyczyły dysków SSD 128 GB, gdzie ilość potencjalnie zmarnowanego miejsca nie jest tak znacząca.
0
Dołącz do nas!