Dane systemowe zajmują 282GB mojego dysku o pojemności 512GB

Zamknięty
bekerteli Posty 4 Data rejestracji piątek 31 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 19 styczeń 2022 - 31 gru 2021 o 12:00
bekerteli Posty 4 Data rejestracji piątek 31 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 19 styczeń 2022 - 3 sty 2022 o 14:57
Mam nowego Macbooka Air M1 z systemem Monterey, bez kopii zapasowych Time Machine, a kiedy uruchamiam CleanMyMac, znajduje tylko ~ 7 GB do wyczyszczenia i dochodzę do punktu, w którym kończy mi się miejsce. Mam kilka maszyn wirtualnych Parallels, które po prostu zawiesiły się z powodu braku miejsca do pracy, i tak dowiedziałem się, że dane systemowe pochłaniają dysk. Próbowałem ponownie uruchomić komputer, myśląc, że wyczyści to mnóstwo pamięci podręcznej, ale nic się nie zmieniło.

Jakieś wskazówki, co zrobić w tej sytuacji? Czy jest coś, co działa jak WinDirStat, co pozwala lepiej przyjrzeć się winowajcy?

Przepraszam, jestem trochę nowicjuszem w systemie MacOS i nie jestem pewien, czy jest to coś, o co naprawdę muszę się martwić, czy to rzeczywisty problem.



Poza tym, jeśli chodzi o maszyny wirtualne, mam tylko dwie. Jeden ma mniej niż 60 GB, a drugi ma 64 GB. Kiedy przechodzę do „Zarządzaj” w obszarze Pamięć, widzę, że te maszyny wirtualne nie zajmują dużo miejsca (i nie mam teraz na nich migawek), a dane systemowe są wyszarzone i nie można ich dotknąć .

1 odpowiedzi

bekerteli Posty 4 Data rejestracji piątek 31 grudzień 2021 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 19 styczeń 2022
3 sty 2022 o 14:57
Mam nowego Macbooka Air M1 z systemem Monterey, bez kopii zapasowych Time Machine, a kiedy uruchamiam CleanMyMac, znajduje tylko ~ 7 GB do wyczyszczenia i dochodzę do punktu, w którym kończy mi się miejsce. Mam kilka maszyn wirtualnych Parallels, które po prostu zawiesiły się z powodu braku miejsca do pracy, i tak dowiedziałem się, że dane systemowe pochłaniaj https://tweakbox.fyi/ ą dysk. Próbowałem ponownie uruchomić komputer, myśląc, że wyczyści to mnóstwo pamięci podręcznej, ale nic się nie zmieniło.

Jakieś wskazówki, co zrobić w tej sytuacji? Czy jest coś, co działa jak WinDirStat, co pozwala lepiej przyjrzeć się win https://appvalley.onl/ owajcy?

Przepraszam, jestem trochę nowicjuszem w systemie MacOS i nie jestem pewien, czy jest to coś, o co naprawdę muszę się martwić, czy to rzeczywisty problem.



Poza tym, jeśli chodzi o maszyny wirtualne, mam tylko dwie. Jeden ma mniej niż 60 GB, a drugi ma 64 GB. Kiedy przechodzę do „Zarządzaj” w obszarze Pamięć, widzę, że te maszyny wirtualne nie zajmują dużo miejsca (i nie mam teraz na nich migawek), a dane systemowe są wyszarzone i nie można ich dotknąć
issue got solved!!
0
Dołącz do nas!