Jak zmienić Ip w pc win10 i w laptopie 7 na wifii?

Rozwiązany/Zamknięty
sixteel Posty 26 Data rejestracji niedziela 17 kwiecień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 6 luty 2017 - 5 lut 2017 o 14:32
 Gerwazy - 9 lut 2017 o 16:16
Jak zmienić ip w pc w windowsie 10 gdzie z głównego routera ONT-WIFI-GPON/FHR2411K i tam jest wifii i mam podłączony bezpośrednio kablem pod Pc lub do routera drugiego TL-WR543G i w pc mam internet a w laptopie przez kabel nie mam.A w laptopie z win7 mam internet przez wifii .

I czy są jakieś skuteczne vpn które nie zapisują logów i darmowe lub PPTP lub do testowania free trial acount .Proszę o pomoc

3 odpowiedzi

Witaj,
Każdy router ma rezerwacje adresu IP po adresie mac.
Oznacza to, że nie musisz nic zmieniać w windowsach - router zrobi to za Ciebie jak Cię tylko rozpozna.
Spróbuj tą opcje ustawić na Twoich routerach.
Adres Mac swoich kart sieciowych znajdziesz, wpisując w wierszu poleceń
ipconfig/all
1
sixteel Posty 26 Data rejestracji niedziela 17 kwiecień 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 6 luty 2017
6 lut 2017 o 21:44
A to wiem jak sprawdzić adres MAC .Ale jak to zrobić na routerze bo ani na głównym routerze nie mam danych ani to drugiego też a w głównym routerze restowanie jest niemożliwe bo to tylko admin ma dostęp.Proszę o pomoc
0
Witaj,

Ne rozumiem co piszesz.
Co miałeś na myśli pisząc: " bo ani na głównym routerze nie mam danych ani to drugiego też"

Jakich danych ?
Do routera musisz się zalogowac poprzez przegladarke internetowa i w zakładce LAN znajdziesz tabele mapowań MAC->Adres Ip - i to ustawiasz takiej jakie chcesz mieć.

Jeżeli nie możesz zmieniac konfiguracji routerow, to ustawianie adresu IP w Twoim komputerze może spowodować, ze będziesz miał konflikty IP w calej sieci, bo Ty sobie ustawisz jakiś adres "na sztywno" a router komus nowemu przydzieli taki sam adres ip z automatu.

Pogadaj o tym ze swoim administratorem, bo może skonczyc się tak, ze admin zablokuje Cie za wprowadzanie chaosu w sieci.
0
Dołącz do nas!