Blokada zapisu

Rozwiązany/Zamknięty
adamPOLAND - 13 sty 2016 o 19:24
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 - 18 lut 2016 o 18:50
Dzień dobry, niestety co do poradnika na temat blokady zapisu na pendrive nic nie pomogło,czy jest coś jeszcze innego niż rejestr windows czy zarządzanie dyskami bądź też diskpart ? proszę o pomoc,ponieważ posiadam pendrive bez żadnych blokad po boku typu LOCK itd,

oto dane
Description: [K:]Urządzenie pamięci masowej USB(TOSHIBA TransMemory)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6545
Serial Number: 00D0C9CCDE48EDB03000B7B2

Device Vendor: TOSHIBA
Device Name: TransMemory
Device Revision: 0100

Manufacturer: TOSHIBA
Product Model: TransMemory
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-67(PS2267) - F/W 07.08.53 [2012-07-12]
Flash ID code: 983AA892 - Toshiba TC58NVG7T2JTA00 [TLC-8K]

robiłem to programem chip genius,wchodziłem na tą chińską stronę,ale nic nie znalazłem,chociaż znajduja się na niej software do pendrive,bo każdy pendrive posiada jakieś małe orpogramowanie,iż nie można zrobić formata na full,zawsze jakaś pamięć jest zarezerwowana dla własnie tego softa,niewiem co dalej robić ale przekazałem info o swoim pendrive jaki mam,na dodatek jest to 16 gb



Zobacz również:

4 odpowiedzi

adamPOLAND
18 lut 2016 o 17:21
właśnie zakupiłem sobie pendrive o pojemności 32 GB Sandisk Ultra USB 3.0 Flash Drive 100 Mb/s i widać różnicę w szybkości,posaida wbudowane orpogramowanie,że mogę sam ustalić hasło dla swoich plików bądź je usunąć
1
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
18 lut 2016 o 18:50
No i super :)
0
Witaj

A czy ten pendrive ma blokadę przed zapisem od początku? (tzn nowy pendrive?) czy działało, a potem przestało?

Testy były robione na jednym tylko komputerze czy różnych?
0
adamPOLAND
14 sty 2016 o 15:29
działalo normalnie,poprostu chyba z 30 razy go użyłem do przenoszenia danych i nic się nie działo,teraz tak się coś odwaliło,niestety on nie posiada nic jak przycisk lock
0
to ewentualnie go można sformatować, format wprawdzie usunie dane z niego, no ale jak na razie to i tak jest bezużyteczny, więc może go przynajmniej odblokuje
0
adamPOLAND > marecki
15 sty 2016 o 16:56
nieda sie nic zrobic,zabezpieczenie przed zapisem,tak mi się wydaje,że firmware siadł na nim i koniec,ani format ani przywracanie poprzez programy do flash udpate itd nic nie pomogły,kit z tym,pendrive sa tanie,zakupie sobie jakiś i to większy,ten otrzymałę mz powodu,że przedłużałem umowę z orange za 1 zł jako gadżet,rok go miałem i tylko parę razy około 30 razy używałem dalej nic,i nagle podłaczam i zabezpieczenie przed zapisem,może jednak antywirus cos wprowadził do niego,bo na nim mi wirusa wykrył jakiegoś i koniec
0
Wg. mnie Twojego pendrive'a dopadł wirus, który w momencie jak odświeżana jest zawartość uruchamia się i blokuje dostęp.

Sciągnij sobie hirensboot. Możesz go "wypalić" na innym pendrive robiąc go bootowalnego (do tego celu służy np. program Yumi, którego znajdziesz w necie), lub po prostu wypal ISO na płytkę CD lub DVD.
Następnie wystartuj z tej płytki lub z tego utworzonego przed chwilą bootowalnego pendrive, uruchom mini windows XP. To jest taki system diagnostyczny do badania urządzeń. Następnie włóż pendrive o którym mowa i zobaczysz całą zawartość pendriv'a - wraz z ukrytymi plikami. Polecam zrobić wtedy format i pendrive wróci do świata żywych.

Pozdrawiam
Mastercomp
0
adamPOLAND > mastercomp
11 lut 2016 o 19:19
niestety,pendrive jest już do wyrzucenia po próbie formatowania/wgrywania softa na nowo,robiłem nawet to wszystko wg wskazówek jak opisane do każdego programu,zwykłe nie poradziły sobie jak w systemie windows w cmd itd wiec uruchomiłem dany program,wykrył urządzenie i dałem na wgraj,niestety wystąpił error i od tamtego momentu pendrive ma błąd przy kazdym z portów usb kod 43 i ani system nawet fgo nie wyszukuje jak podłączam,inne pendrive które posiadam wszystko fajnei śmiga,ten steroniwk kilka razy usuwałem i instalowałem i nic,port działa poprawnie,lecz pod tego pendrive już nie,poprostu do wyrzucenia,rozmawaiłem z kumplem,jest informatykiem,miał to samo z innym,gdzie się włączyła blokada zapisu to już koniec,jedynie nie ruszać i nie próbować do takiego wgrywać softa,poprostu mieć te pliki co są tam i wrzucać na kompa jedynie,tak to jedynie będzie do kosza i tyle w temacie,i jednak się o tym przekonałem,jedyny program który czyta tego pendrive i neiwiem jakim cudem to chip genius,ale systemy windows ani nie rusza
dobrze,ze to tylko prezent od orange był za 1 zł za przedłużenie umowy na neostradę i akurat rok temu,więc ponad rok go miałem ale uzyłem tylko z około 30 razy i działał,nagle raz i koniec,ochrona zapisu,najlepiej wezmę zakupię sobie dysk przenośny niż pendrive,i tak juz posiadam lumie 640 xl dual sim,mogę kartę pamięci walnąć do 128 gb ale po co mi na smartfonie az tyle,skoro wystarczy na filmy np jakie będę nagrywać w full hd 64 gb,dzięki za pomoc

jeśli możecie,podajcie karty micro sd najszybsze i najlepsze uhc-I ,jaką wybrać i ceny
0
Kup Sandisk lub Kingston. Klasa 10'ta.
Jak będziesz miał zapis 20-30 MB/s to każdy film FULLHD zapiszesz bez problemu.
Ja omijam z daleka karty Goodram i wszystko co Goodram (karty, kości pamięci, dyski SD). Wg mnie niekompatybilne są z niektórymi peryferiami i szybko się psują.
A co do cen - to tu panuję pełne rozpasanie :)
0
Dołącz do nas!