Pliki na partycji

Rozwiązany/Zamknięty
arek - 23 wrz 2015 o 13:47
 Mastercomp - 24 wrz 2015 o 09:57
Dzień dobry,
Witam, zainstalowałem Linuxa kasując systemowy folder po windowsie 10 i dysk z danymi, na tym jest zainstalowany linux. Jedna partycja z ważnymi dokumentami zostala nie usunięta. Po instalacji Linuxa okazało sie, że właśnie do tej partycji nie mam dostępu z pozycji linukxa, jak mogę wywołać te moje dokumenty i zdjęcia?
dziękuje za pomoc

2 odpowiedzi

Mastercomp
23 wrz 2015 o 15:30
Jaką dystrybucję Linuxa zainstalowałeś ?

Z reguły Linuxy montują wszystkie rodzaje partycji i są one dostępne ?

Jakim rodzajem partycji jest zasób na którym są zdjęcia (NTFS, czy inne) ?

Możesz spróbować sciągnąć hirens Boot, "wypalić" go na pen-drive (np. programem YUMI). Następnie wystartuj z tego pendrive (ustawiając np. w biosie kolejność bootowania) i otwórz windows'a, który się tam znajduje. Windows powinien pokazać Ci wszystkie partycje "windowsowe" - w tym ta ze zdjęciami.

Powodzenia.
0
WITAM, Linux zainstalowany to:Linux Mint 17.2 Rafaela64b,
komunikat:
Error mounting /dev/sda5 at /media/zaborowski/46E04DAEE04DA551: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda5" "/media/zaborowski/46E04DAEE04DA551"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda5': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.
(udisks-error-quark, 0)
0
Witaj,

Niestety, ale nie znam dokładnie tej dystrybucji. To jest ubuntu-podobny system, więc nie powinno być trudno :)
Z tego co napisałeś wynika, że Twoja partycja ma jakieś błędy. Najprawdopodobniej źle zamknąłeś system windows i dysk/partycja pozostał w trybie chronionym. Spróbuj więc wystartować jak pisałem wcześniej z hirens boot lub podepnij dysk do innego komputera z systemem windows i przeskanuj/napraw tą partycję właśnie z systemu windows.
Możesz też spróbować zamontować partycję w trybie tylko do odczytu (read only). O tym trybie również mówi Twój komunikat.

Szczegóły jak to zrobić znajdziesz np tu:
https://forum-prod.linuxmint.pl/index.php?topic=7071.0

Powodzenia

Mastercomp
0
Dołącz do nas!