Czy na blogu można zarabiać?

Rozwiązany/Zamknięty
literka Posty 238 Data rejestracji środa 7 maj 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 19 lipiec 2017 - 23 maj 2014 o 10:42
 Domi - 22 sty 2015 o 11:35
Hej, od jakiegoś czasu mnie to zastanawia, bo tylu ludzi ma blogi np z ciuchami albo z kosmetykami i skąd mają kasę żeby to wszystko kupować? Kto płaci za prowadzenie bloga? Wiecie?

10 odpowiedzi

Jak to zarabiać, przecież za niektóre blogi się płaci za domene nie rozumiem
1
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
1 gru 2014 o 16:07
Na ale na przykład całkiem popularny jest program partnerski od Allegro, gdzie od każdej transakcji dostajesz jakąś prowizję.

Warunek jest taki, że transakcja musi być dokonana po kliknięciu w linka umieszczonego w Twoim blogu.
1
Można na reklamach na przykład, Google ads jak masz blog na blogspocie na przykład
0
Ja wiem , że na przykład jak jakiś blog ksiązkowy jest znany to niektóre wydawnictwa wywysłają np nowe książki, nie wiem, czy coś płacą za to, no ale książki przynajjmniej dają
0
markuspololo Posty 323 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 12 sierpień 2019 259
24 maj 2014 o 21:23
Nie tylko na GoogleAds się zarabia. jak blog jest serio popularny to i reklamodawcy sami się zgłaszają albo te różne programy partnerskie: wrzuć nasz baner na stronkę itd itp
0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
24 maj 2014 o 21:48
Można też zarabiać na programach partnerskich. Jak piszesz np. bloga o kosmetykach, to za umieszczenie linku do tego kosmetyku na allegro, też dostajesz jakiś procent, jeśli ktoś zrealizuje transakcję.
0
Meastrio Posty 402 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 1 sierpień 2017 286
10 lis 2014 o 07:39
Wiele blogów zarabia na płatnej współpracy.
Np. jeśli prowadzisz bloga o pracach domowych, firmy płacą Ci za to, że przetestujesz ich sprzęt i opiszesz swoje wrażenia.
Podobnie z blogami o kosmetykach, ciuchach, kulinarnymi.

Ale warunek jest taki, że trzeba prowadzić naprawdę super bloga na bardzo wysokim poziomie jakości treści.
0
Programy partnerskie rzadko kiedy się opłacają. Większość stron, które je oferuje ma to tak zaplanowane, że nic nie zarabiasz. Miałem kiedyś ofertę współpracy partnerskiej od zagranicznej szkoły językowej, ale jak przeczytałem warunki to się okazało, że prowizję bym dostał tylko i pod warunkiem, jak ktoś wykupi u nich wakacyjny kurs i zapłaci całość kwoty. W innych przypadkach zero przychodów.
0
jeśli ma sie już grono odbiorców, reklamy itp to oczywiście, że tak. Polecam firmę Rocketsite do pozycjonowania, przydatna sprawa, bo znajdujecie się w googlach automatycznie wyzej.
0
Jeśli masz blog we własnej domenie - możesz dodawać reklamy, banery itp.
0
Dołącz do nas!