Lepszy tablet czy czytnik ebooków?

[Rozwiązany/Zamknięty]
Zasygnalizuj
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 28 sierpień 2015
-
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 28 sierpień 2015
-
Chcę kupić komuś w prezencie czytnik ebooków. Przeglądam rożne modele i zaczynam się zastanawiać, że może bardziej opłaca się tablet?

Jakie jest Wasze zdanie?

8 odpowiedzi

Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
1 sierpień 2017
300
Wiesz, to wszystko zależy, czy bardziej szukasz czegoś do czytania książek, czy do surfowania po internecie.

Jeśli do książek - brałbym czytnik, wzrok się mniej męczy. A jeśli bardziej do internetu, a czytanie tylko przy okazji to można pomyśleć nad czytnikiem.
Zależy jaki tablet, ale generalnie gorzej się czyta z tableta, szczególnie dłuższe rzeczy, tablet odbija światło i męczy wzrok.
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
21 sierpień 2021
8 370
A poza tym na tablecie kusi internet - przynajmniej mnie. Co chwila zaglądam na FB i czytanie jest takie sobie.
No ale z drugiej strony tablet to bardziej uniwersalne narzędzie, i do czytania, i do internetu, i do zdjęć.

Wydajesz kasę raz i masz wszystko.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
27 grudzień 2018
205
Ja bym wybrała tablet bo jest tam internet.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
27 lipiec 2017
539
Ja też się kiedyś zastanawiałam nad takim wyborem.
Wybrałam czytnik - bo lepsza wygodna czytania no i z tabletem można robić 100 rzeczy, zamiast czytać. Wolałam się nie rozpraszać.
Data rejestracji
czwartek 11 grudzień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
poniedziałek 18 marzec 2019
384
Jak polecam czytnik ebooków, bo oszczędza wzrok, zapewniam Was, że na tablecie nie poczytasz dużo, bo się po kilku minutach zmęczysz. A druga sprawa to cena dobry tablet z internetem 3G oraz Wi-Fi to jest koszt rzędu 700 złotych w górę (bo nie warto kupować szajskiego tabletu). czytniki są tańsze, moim zdaniem warto mieć dwa urządzenia, ale jak ktoś jest książkolubem to czytnik e-booków jest dobrą inwestycją.
Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 28 sierpień 2015
323
Postanowiłem kupić czytnik. Ta osoba bardzo dużo czyta, a z intenretu może korzystać na komputerze i smartfonie.

Bardzo Wam dziękuję!