Nie mogę kopiować na klucz USB na Linuksie

Rozwiązany/Zamknięty
miksza - 3 gru 2014 o 11:20
 miksza - 3 gru 2014 o 17:55
Witam, podpięłam przed chwilą pendrive do mojego Xubuntu i nie mogę wykonać żadnej akcji, ani kopiować, ani usunąć plików, co zrobić w takiej sytuacji?

3 odpowiedzi

Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
3 gru 2014 o 14:43
Witaj, najpierw sprawdź, czy pendrive, którego używasz nie ma ręcznej blokady zawartości, jeśli ma przesuń suwak (bo to z reguły jest mały suwak) i sprawdź ponownie. Być może klucz USB, którego używasz ma właśnie tę blokadę. Jeśli to nie pomoże, spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy i wejść w właściwości i tam spróbuj zmienić uprawnienia. Daj znać, jak poszło.
0
Problem polega na tym, że usb, który mam właśnie nie ma żadnej zasuwki, a jak chcę zmienić uprawnienia to nie pozwala mi, tzn mogę, ale jak tylko zaznaczę opcję edycji i odczytu to wraca z powrotem do poprzedniego stanu. Po włożeniu innego pendriv'ea i karty SD, mam ten sam problem, mimo że wczoraj działały. Nic z tego nie kumam już
0
Moim zdaniem Linuksowi się coś pomieszało, po prostu, spróbuj ponownie uruchomić komputer i włożyć te dyski, które działały, a tamtego nie wkładaj, coś z nim musi być nie tak.
0
kurde, nie wierze, pomogło. Dalej nie wiem o co chodzi, ale przynajmniej się problemik rozwiązał dzięki za rady
0
Dołącz do nas!
Zobacz również