Dlaczego drukarka Brother nie drukuje kolorowych stron? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
-
naprawa-drukarek
Data rejestracji
środa 15 kwiecień 2015
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
21 maj 2015
-
Witajcie, mam taki problem, Mam drukarkę Brother, mam wszystkie 3 kolory, brakuje mi tylko czwartego (czarnego), ale on jest do czarno-białych, a ja chcę drukować kolorowe i kiedy chcę wydrukować to mam komunikat, że nie ma tuszu, ale tusz jest. O co chodzi?

3 odpowiedzi

Data rejestracji
środa 15 kwiecień 2015
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
21 maj 2015
5
Drukarka Brother DCP / MFC posiada głowice drukującą CMYK i oddzielne kolory tuszu po 25ml. Aby sprawdzić czy głowica drukująca ne jest zatkana należy w pierwszej kolejności wykonać test jakości dysz z panelu drukarki. Jeśli na teście kwadraty w czterech kolorach nie są prawidłowe i widać ubytki można raz na 1h wykonać czyszczenie głowicy.

Jeśli po 2-3 czyszczeniach objaw nadal jest taki sam można jeszcze pokusić się o wymianę tuszy lub oddać drukarkę do serwisu.
3
Dziękujemy

Kilka słów podziękowania byłoby miłym gestem. Dodaj komentarz

CCM Użytkownicy, którzy podziękowali nam za pomoc w tym miesiącu: 1486

Data rejestracji
poniedziałek 10 listopad 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
środa 27 wrzesień 2017
45
bo akurat Brothery mają taki układ tuszy, że czarny też jest potrzebny do kolorowego drukowania, jest jednym z komponentów, więc jedyne rozwiązanie wymieć toner na pełny z czarnym
dzięki, dokładnie to było to, ale nie wpadłem na to, bo kiedyś miałem Lexmarka, w którym były tylko dwa tusze (kolorowy i czarny) i tam to tak działało, że można było drukować na jednym albo drugim.