Dlaczego drukarka Brother nie drukuje kolorowych stron?

Rozwiązany/Zamknięty
Anonimowy - 21 lis 2014 o 17:21
naprawa-drukarek Posty 9 Data rejestracji środa 15 kwiecień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 21 maj 2015 - 15 kwi 2015 o 19:16
Witajcie, mam taki problem, Mam drukarkę Brother, mam wszystkie 3 kolory, brakuje mi tylko czwartego (czarnego), ale on jest do czarno-białych, a ja chcę drukować kolorowe i kiedy chcę wydrukować to mam komunikat, że nie ma tuszu, ale tusz jest. O co chodzi?
Zobacz również:

3 odpowiedzi

monti4 Posty 69 Data rejestracji poniedziałek 10 listopad 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 27 wrzesień 2017 71
22 lis 2014 o 11:29
bo akurat Brothery mają taki układ tuszy, że czarny też jest potrzebny do kolorowego drukowania, jest jednym z komponentów, więc jedyne rozwiązanie wymieć toner na pełny z czarnym
0
dzięki, dokładnie to było to, ale nie wpadłem na to, bo kiedyś miałem Lexmarka, w którym były tylko dwa tusze (kolorowy i czarny) i tam to tak działało, że można było drukować na jednym albo drugim.
0
naprawa-drukarek Posty 9 Data rejestracji środa 15 kwiecień 2015 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 21 maj 2015 7
15 kwi 2015 o 19:16
Drukarka Brother DCP / MFC posiada głowice drukującą CMYK i oddzielne kolory tuszu po 25ml. Aby sprawdzić czy głowica drukująca ne jest zatkana należy w pierwszej kolejności wykonać test jakości dysz z panelu drukarki. Jeśli na teście kwadraty w czterech kolorach nie są prawidłowe i widać ubytki można raz na 1h wykonać czyszczenie głowicy.

Jeśli po 2-3 czyszczeniach objaw nadal jest taki sam można jeszcze pokusić się o wymianę tuszy lub oddać drukarkę do serwisu.
0
Dołącz do nas!