Jak chronić moją własność intelektualną (stronę internetową)

Zamknięty
ajagskara Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 4 kwiecień 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 11 kwiecień 2022 - 4 kwi 2022 o 05:26
IdaWallace Posty 1 Data rejestracji wtorek 12 kwiecień 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 12 kwiecień 2022 - 12 kwi 2022 o 14:12
Tak, wiem, że powinienem mieć solidną umowę i uzgodniony plan płatności. Ale zdarza się, że muszę uruchomić stronę internetową klienta, zanim otrzymam pełną płatność. Robię to w dobrej wierze i prawie zawsze otrzymuję płatność końcową.



Mogę mieć nierozstrzygniętą sytuację, w której klient będzie mnie usztywniał za pieniądze, które sprawią, że się przejmę. Rejestracja domeny i konta hostingowe są na jego nazwisko i chociaż mam obecnie dostęp do loginu i FTP, nic nie stoi na przeszkodzie, by je cofnął.



Nie chcę wdawać się w prawną bitwę i nie chcę renegocjować kontraktu. Chcę tylko sposobu na tymczasowe wyłączenie strony internetowej, dopóki nie otrzymam pełnej zapłaty. Banki mogą zamykać i przejmować domy, jeśli właściciel spłaca kredyt hipoteczny, a dealerzy samochodowi mogą przejąć samochody, jeśli właściciel przestanie dokonywać płatności. Potrzebuję czegoś takiego, aby zachęcić do płatności i gdzie mogę przywrócić witrynę po dokonaniu płatności.



Jakiś czas temu bawiłem się pomysłem, który polegał na zainstalowaniu „przełącznika martwego człowieka” w kodzie sieciowym. Był to fragment PHP, który szukał obecności pliku w domenie, którą kontroluję. Jeśli plik istnieje, strona internetowa jest renderowana normalnie. Ale jeśli plik nie istnieje (ponieważ usunąłem go z powodu braku płatności), fragment kodu zapisuje jakiś javascript, który przekierowuje do Google lub Bing lub coś takiego. Nie jest niszczący, ale klient może go oczywiście zobaczyć i usunąć, jeśli jest wystarczająco obeznany z technologią. Po prostu nie jestem pewien, czy ten pomysł jest wystarczająco niezawodny (na przykład wyłączenie JavaScriptu mogłoby go zepsuć).



Czy mogę coś zrobić w sytuacjach, gdy witryna jest już aktywna? Wygląda na to, że tymczasowe wyłączenie strony jest jedyną dźwignią, której brakuje mi do skierowania się do sądu ds. drobnych roszczeń.



Jakie są Twoje myśli?...

3 odpowiedzi

Макс Вега Posty 1674 Data rejestracji wtorek 6 czerwiec 2017 Status Administrator Ostatnio zalogowany 23 maj 2023 694
4 kwi 2022 o 17:18
Witam! Nie musisz zawierać długiej umowy - wystarczy krótka, w której znajdują się główne zobowiązania stron oraz wzmianka, że ​​wszelkie sprzeczności i konflikty podlegają prawu polskiemu i powinny być rozwiązywane w sądzie w Polsce. Jeśli podpiszesz tę krótką umowę z każdym klientem, będziesz bardziej chroniony)
0
ajagskara Posty 2 Data rejestracji poniedziałek 4 kwiecień 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany poniedziałek 11 kwiecień 2022
11 kwi 2022 o 13:15
Tak, wiem, że powinienem mieć solidną umowę i uzgodniony plan płatności. Ale zdarza się, że muszę uruchomić stronę internetową klienta, zanim otrzymam pełną płatność. Robię to w dobrej wierze i prawie zawsze otrzymuję płatność końcową.



Mogę mieć nierozstrzygniętą sytuację, w której klient będzie mnie usztywniał za pieniądze, które sprawią, że się przejmę. Rejestracja domeny i konta hostingowe są na jego nazwisko i chociaż mam obecnie dostęp do loginu i FTP, nic nie stoi na przeszkodzie https://mobdro.onl/, by je cofnął.



Nie chcę wdawać się w prawną bitwę i nie chcę renegocjować kontraktu. Chcę tylko sposobu na tymczasowe wyłączenie strony internetowej, dopóki nie otrzymam pełnej zapłaty. Banki mogą zamykać i przejmować domy, jeśli właściciel spłaca kredyt hipoteczny, a dealerzy samochodowi mogą przejąć samochody, jeśli właściciel przestanie dokonywać płatności. Potrzebuję czegoś takiego, aby zachęcić do płatności i gdzie mogę przywrócić witrynę po dokonaniu płatności.



Jakiś czas temu https://vidmate.bio/index/ bawiłem się pomysłem, który polegał na zainstalowaniu „przełącznika martwego człowieka” w kodzie sieciowym. Był to fragment PHP, który szukał obecności pliku w domenie, którą kontroluję. Jeśli plik istnieje, strona internetowa jest renderowana normalnie. Ale jeśli plik nie istnieje (ponieważ usunąłem go z powodu braku płatności), fragment kodu zapisuje jakiś javascript, który przekierowuje do Google lub Bing lub coś takiego. Nie jest niszczący, ale klient może go oczywiście zobaczyć i usunąć, jeśli jest wystarczająco obeznany z technologią. Po prostu nie jestem pewien, czy ten pomysł jest wystarczająco niezawodny (na przykład wyłączenie JavaScriptu mogłoby go zepsuć).



Czy mogę coś zrobić w sytuacjach, gdy witryna jest już aktywna? Wygląda na to, że tymczasowe wyłączenie strony jest jedyną dźwignią, której brakuje mi do skierowania się do sądu ds. drobnych roszczeń.



Jakie są Twoje myśli?...

I got this,..
0
IdaWallace Posty 1 Data rejestracji wtorek 12 kwiecień 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 12 kwiecień 2022
12 kwi 2022 o 14:12
Nice to meet here all the experts who give their point of view on a how to protect intellectual property. Thanks for this useful stuff. - http://www.assignmenthelpfolks.com/
0
Dołącz do nas!