Zasygnalizuj

Jak sprawdzić, kto korzysta z mojego Internetu? [Rozwiązany]

Zadaj pytanie Krzyska 147Posty czwartek 8 maj 2014Data rejestracji 8 marzec 2016 Ostatnio zalogowany - Ostatnia odpowiedź dnia 5 kwi 2016 o 11:17
Jak sprawdzić, czy ktoś obcy korzysta z mojego Internetu? Bo tyle się o tym słyszy, a nie chcę, żeby ktoś obcy kradł mi neta.
Zobacz więcej 
Przydatny
+14
mniej bardziej
W każdym routerze jest zakladka Wirelless a tam Connected clients albo Status.
Tam się pokazują komputery, które są podpięte bezprzewodowo (komputery, telefony, itd). Pokazują się ich MAC adresy i czasami nazwy.

W ten sposób można kontrolować, czy ktoś się nie włamał.
zulu5 189Posty czwartek 2 kwiecień 2015Data rejestracji środa 20 lipiec 2016 Ostatnio zalogowany - 1 paź 2015 o 09:28
Jak sprawdzić, kto korzysta z mojej sieci WiFi
Odpowiedz
Adoren- 3 mar 2016 o 17:51
Możesz to zrobić za pomocą airdumpa. Zobaczysz wtedy adresy fizyczne klientów sieci:
http://haker.edu.pl/2016/02/20/jak-zlamac-haslo-wifi/
Odpowiedz
robert- 5 kwi 2016 o 11:17
a jak mam internet radiowy z kabla,to jak moge sprawdzic czy ktos jest podpiety do mojego laptopa np?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+3
mniej bardziej
Dokładnie, zaloguj się do swojego routera - wskazówki, jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia.
Potem wejdź w Ustawienia albo Status - tu znów zakładki mogą nazywać się róznie, w zależności od producenta.
W każdym razie szukaj "Active users" albo "Active connctions". Tam zobaczysz, kto w danej chwili jest połączony z siecią.
Dodaj komentarz
Przydatny
+2
mniej bardziej
Krzyska, jeżeli masz router zabezpieczony hasłem (czyli nie masz hasła domyslnego, tylko Ty sama sobie je ustawiłaś, a przynajmniej przy instalacji powinni Cie o tym poinformować), to nikt nie będzie korzystał z Twojego neta, komu nie podasz hasła.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Ooo też chciałabym wiedziec...
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Hm jak klikasz w Twoją siec to tam powinny wyświetlić się komputery podłączone chyba, a jakiego masz operatora?
Dodaj komentarz

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zarejestrowany użytkownik otrzymujesz więcej odpowiedzi na pytania.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!