Wyłudzenia

Rozwiązany/Zamknięty
Elzbieta - 11 mar 2015 o 23:01
Meastrio Posty 402 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 1 sierpień 2017 - 13 mar 2015 o 07:00
Dzień dobry, mam problem gdyż osoba z poczty hotmail wyłudziła odemnie pieniądze 2500 tyś złote polskie i chciała więcej a ja się bardo zdenerwowałam trochę za pózno .Wiem teraz nie powinnam wysłać pieniędzy ,Czy można na podstawie adresu e-mail ustalić dane i ajpi komputera .Prosze o pomoc .Osoba o nazwie e-mail ***@*** .Czy na osobe były jakieś sygnały o wyudzeniu? Bardzo prosze o pomoc .pozdrawiam serdecznie



3 odpowiedzi

Witam, jeśli zgłoszona została sprawa na policji, to policja raczej powinna zająć sie ustaleniem adresu IP.

Niektóre poczty (np Gmail) dają możliwość sprawdzenia IP nadawcy wiadomości. Jeśli nadawca wysłał wiadomość na pocztę, a był to gmail, klika się w wiadomość i potem w symbol strzałki skierowanej w dół (po prawej stronie ekranu) i tam jest opcja Pokaż oryginał i tam są informacje o IP nadawcy danej wiadomości.

Tamta osoba korzysta z poczty hotmail, ale żeby sprawdzić adres IP to jeszcze trzeba wiedzieć na jakim portalu Ty masz konto, bo nie wszystkie poczty dają taka możliwość, ale większość tak.
na jakim portalu masz założone konto? na gmailu czy jakimś innym?
Meastrio Posty 402 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 1 sierpień 2017 286
13 mar 2015 o 07:00
Skontaktuj się z policją. Oni będą wiedzieli, co mają robić, by wyjaśnić sprawę.
Dołącz do nas!