Co to jest marketing szeptany? [Rozwiązany/Zamknięty ]

Zasygnalizuj
-
 manna -
witam, spotkałam się z takim pojęciem na praktykach, wiem tylko, że odbywa się przez Internet, ale na czym konkretnie polega, czy może mi ktoś wyjaśnić?
Zobacz również:

4 odpowiedzi

Data rejestracji
piątek 25 kwiecień 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
26 listopad 2019
177
Witaj

marketing szeptany to jest taka praktyka, która polega na tym, że np dajmy na to wydawnictwo zatrudnia firmę do marketingu szeptanego, żeby promować książkę. W praktyce to wygląda tak, że osoby do tego wyznaczone zakładają sobie fałszywe konta na popularnych portalach i piszą tam, że przeczytały ksiązkę X i ja polecają. Tym sposobem, się tworzą np fałszywe recenzje.
marketingiem szeptanym może też być sytuacja, kiedy nawet pracownicy jakieś strony się podszywają pod użytkowników i tworzą fałszywe pytania, żeby potem wkleić link do swojej strony. Ogólnie, marketing szeptany jest trochę oszukiwaniem użytkownika, dlatego ja np nie wierzę w recenzje książek, filmów, kosmetyków czy nawet sprzętu elektronicznego, bo z reguły jest 50 na 50, połowa opinii napisanych przez prawdziwych użytkowników, a druga połowa to marketing szeptany.
Data rejestracji
poniedziałek 24 marzec 2014
Status
Użytkownik
Ostatnio zalogowany
piątek 10 lipiec 2020
4 492
Trochę się zgodzę z moimi przedmówcami, a trochę nie.
Marketing szeptany opiera się przede wszystkim za założeniu, że kiedy mamy dokonać jakiejś decyzji zakupowej - prędzej uwierzymy rekomendacji znajomych, niż reklamie.
Więc na przykład są firmy, które rozdają różne produkty do testowania tylko po to, żebyśmy powiedziały o nich koleżankom lub napisały na FB, że to jest super. No bo przecież większość ludzi tak właśnie robi - powie znajomym albo opisze w internecie.

Marketing szeptany ma tez swoje mniej uczciwe oblicze - to, o czym piszecie wyżej. I to jest mniej fajne...
dzięki za wyjaśnienia, rzeczywiście jest to trochę dwuznaczne, no ale przynajmniej jestem bogatsza o nową wiedzę!