Co to jest marketing szeptany?

Rozwiązany/Zamknięty
manna - 24 paź 2014 o 15:01
 Qoeps - 12 gru 2022 o 15:31
witam, spotkałam się z takim pojęciem na praktykach, wiem tylko, że odbywa się przez Internet, ale na czym konkretnie polega, czy może mi ktoś wyjaśnić?

4 odpowiedzi

smaria Posty 341 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 26 listopad 2019 354
27 paź 2014 o 08:40
Witaj


marketing szeptany to jest taka praktyka, która polega na tym, że np dajmy na to wydawnictwo zatrudnia firmę do marketingu szeptanego, żeby promować książkę. W praktyce to wygląda tak, że osoby do tego wyznaczone zakładają sobie fałszywe konta na popularnych portalach i piszą tam, że przeczytały ksiązkę X i ja polecają. Tym sposobem, się tworzą np fałszywe recenzje.
0
marketingiem szeptanym może też być sytuacja, kiedy nawet pracownicy jakieś strony się podszywają pod użytkowników i tworzą fałszywe pytania, żeby potem wkleić link do swojej strony. Ogólnie, marketing szeptany jest trochę oszukiwaniem użytkownika, dlatego ja np nie wierzę w recenzje książek, filmów, kosmetyków czy nawet sprzętu elektronicznego, bo z reguły jest 50 na 50, połowa opinii napisanych przez prawdziwych użytkowników, a druga połowa to marketing szeptany.
0

Jedna z lepszych, jak i nie najlepsza forma reklamy dla biznesu. Wiadomo, że teraz warto skupić się na promocji w internecie, a tu SEO i SEM wiedzie prym i to zdecydowanie. Powinniście poszukać kogoś kto zajmie się dla was taką formą reklamy. oferują tu też profesjonalny copywriting i też tworzą strony internetowe, zarówno proste wizytówki jak i złożone sklepy internetowe. też warto się zainteresować w temacie ochrony wizerunku waszej firmy więcej o tym znajdziecie tu https://wmh.agency/ochrona-wizerunku-w-sieci/

0
Karolina Świdrak Posty 3277 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 5 grudzień 2021 9 018
27 paź 2014 o 10:52
Trochę się zgodzę z moimi przedmówcami, a trochę nie.
Marketing szeptany opiera się przede wszystkim za założeniu, że kiedy mamy dokonać jakiejś decyzji zakupowej - prędzej uwierzymy rekomendacji znajomych, niż reklamie.
Więc na przykład są firmy, które rozdają różne produkty do testowania tylko po to, żebyśmy powiedziały o nich koleżankom lub napisały na FB, że to jest super. No bo przecież większość ludzi tak właśnie robi - powie znajomym albo opisze w internecie.

Marketing szeptany ma tez swoje mniej uczciwe oblicze - to, o czym piszecie wyżej. I to jest mniej fajne...
0
dzięki za wyjaśnienia, rzeczywiście jest to trochę dwuznaczne, no ale przynajmniej jestem bogatsza o nową wiedzę!
0
Dołącz do nas!