Czujnik sieci WiFi i Win10 oryginał na pendrive

Rozwiązany/Zamknięty
Bravaro Posty 1 Data rejestracji wtorek 13 marzec 2018 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 13 marzec 2018 - Zmodyfikowany dnia 14 mar 2018 o 09:05
 Gerwazy - 20 mar 2018 o 09:14
Witam, wczoraj na świeżo zainstalowałem windowsa 10 home i nie mogę znaleźć opcji "czujnik sieci wi-fi", klikam ustawienia>sieć i internet i nigdzie tego nie ma. Druga sprawa: kupiłem win10 home box na pendrive i podczas instalacji wyskakiwał błąd 0x80070570. Czym to może być spowodowane ? Oryginał prosto ze sklepu i popsuty ? Dobrze, że mam jeszcze windowsa nieoryginalnego na płycie. Instalowane na ssd goodram irdm60gb, dysk talerzowy Toshiba p300, płyta msi b150m pro vdh, procesor i5 7500, karta xfx radeon rx 480 gtr black edition

1 odpowiedzi

Błąd 0x80070570 oznacza błędne wykrycie urządzenia SATA. Sprawdź w BIOS'ie jak wykrywane są urządzenia SATA i ustaw na Autodetect/AHCI. Być może masz wyłączoną kompatybilność dysków usb.

Skoro udało Ci się zainstalować windowsa z innego nośnika, to najprawdopodobniej na tym nośniku zadziałał jakiś inny mechanizm autowykrywania urządzeń.

Odnośnie sieci wifi - to czy urządzenie zostało prawidłowo rozpoznane przez system ? Sprawdź w Menedżerze urządzeń w rozwinięciu Karty sieciowe czy Twoja karta została przez system odnaleziona. Jeżeli jej tam nie będzie, albo będzie z wykrzyknikiem lub ze znakiem zapytania to najprawdopodobniej potrzebujesz sterowników do tego urządzenia. Znajdziesz je na stronie producenta.

Powodzenia.
3
Dołącz do nas!