Jak odtworzyć LibreOffice Impress na innym komputerze

Rozwiązany/Zamknięty
Anonimowy - 7 sty 2015 o 13:07
 Anonimowy - 9 sty 2015 o 08:52
Hej Wam

sytuacja jest taka: na moim Xubuntu sobie przygotowałem prezentację w programie Libre Office Impress w której są filmiki i zdjęcia, będę ją uruchamiać na innym komputerze niż mój i teraz parę pytań

1)Czy taką prezentacje można odtworzyć na komputerze z systemem Windows?
2)Czy muszę na pendrive wgrywać zdjęcia i filmiki z prezentacji czy odtworzą się automatycznie?

Dzięki za pomoc
Zobacz również:

4 odpowiedzi

Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
8 sty 2015 o 07:02
Witaj

1)Można, aktualne wersje pakietu Microsoft Office są kompatybilne z LibreOffice, chociaż zawsze na wszelki wypadek możesz poprosić właściciela komputera, żeby pobrał pakiet LibreOffice, który i tak jest bezpłatny.

2) Ile miejsca zajmuje prezentacja? Jaki jest jej rozmiar?
0
52 MB
0
Edyta Pukocz Posty 347 Data rejestracji poniedziałek 24 marzec 2014 Status Współpracownik Ostatnio zalogowany piątek 7 styczeń 2022 7 629
8 sty 2015 o 10:23
Przy takim rozmiarze, przypuszczam, że pliki wideo zostały załadowane do prezentacji, więc teoretycznie powinny działać bez konieczności dodawania filmów na przykład na pendrive'a.

Niemniej na wszelki wypadek, nie zaszkodzi nagrać filmików na pendrive, po prostu, żeby uniknąć niespodzianek na innym komputerze. Mnie się zdarzyły oba typy sytuacji: zarówno fakt, że działało bez dodawania plików video na pendrive, jak i sytuacje, w których należało koniecznie mieć je w zapasie.

Warto wcześniej zrobić test na innym komputerze.
0
Jestem już po prezentacji, ostatecznie nie trzeba było instalować LibreOffice'a na drugim kompie, pakiet Office na Windowsie odczytał prezentację. Filmiki też poszły, próbowałem też ma MACu i tez poszły bez problemu, dzięki za rady.
0
Dołącz do nas!