Program Spyhunter

Rozwiązany/Zamknięty
Aster99 Posty 6 Data rejestracji sobota 27 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2015 - 27 gru 2014 o 21:29
Aster99 Posty 6 Data rejestracji sobota 27 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2015 - 26 mar 2015 o 16:50
Witam.
Jestem nowym członkiem na forum. Chcąc usunąć wyszukiwarkę websearch, która zainstalowała mi się przy pobieraniu oprogramowania, skorzystałem z programu spyhunter. Niestety zapłaciłem kartą za ten program. Dostałem od nich wiadomość, że zamówienie obejmuje korzystanie z usługi automatycznego odnawiania, czego na początku nie podawali.Czyli co sześć miesięcy będą mi ściągać z karty 49$. Szybko wyłączyłem płatności internetowe kartą. Ale czy to wystarczy? Czy może w ogóle zablokować kartę? Czy mogę mieć z tego powodu jakieś konsekwencje?
Bardzo proszę o pomoc
Zobacz również:

8 odpowiedzi

WilkRobert Posty 325 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 20 marzec 2019 278
28 gru 2014 o 12:21
Hej, niestety SpyHunter jest fałszywym programem, którego ani nie warto pobierać, ani się nie opłaca, w każdym razie dużo ludzi robi właśnie tak, że blokuje płatności internetowe kartą, czyli tak jak Ty. Z reguły to wystarcza, bo w momencie jak przestajesz płacić i nie korzystasz z usługi, to po prostu Ci ją odłączają.

Ale tak czy inaczej, najlepiej jest usunąć SpyHunter całkowicie z komputera, no bo wtedy tak czy inaczej nie korzystasz z programu, dlaczego masz więc płacić. W ogóle, możesz przeczytać trochę o tym programie w tym artykule Co to jest SpyHunter i fałszywe strony bezpieczeństwa.

A na przyszłość, żeby nie pobierać oszukańczych programów, to zainstaluj sobie dodatek WOT (Web of Trust), który pokazuje, czy strona albo link, który odwiedzasz jest zaufana czy nie. Więcej informacji masz w tym artykule Web of trust - narzędzie dla świadomych internautów.
0
Blokowanie całej karty jest niepotrzebne, bo jeśli blokujesz tylko płatności internetowe, no to wystarczy, SpyHunter nie będzie mógł przecież pobrać należności, ale tak czy inaczej, ja bym jeszcze raz przejrzał warunki korzystania z aplikacji, tam powinno być wyjaśnione szczegółowo jak zrezygnować z programu. Chociaż to raczej musi być standardowe, jeśli nie masz programu już na kompie, bo go odinstalowałeś, to znaczy, że zrezygnowałeś z tego, nie używasz, więc nie mają prawa Ci nic ściągać z konta.
0
Aster99 Posty 6 Data rejestracji sobota 27 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2015 6
28 gru 2014 o 14:27
Witam!
Na komputerze już nie mam Spyhuntera. Zrobiłem format.Jeśli chodzi o zrezygnowanie z programu, to podają aby odwiedzić stronę https://www.google.com/ (to jest strona płatności) i zmienić ustawienia, ale tam nie można się ani zalogować, ani założyć konta. Można klikać na zaloguj, lub załóż konto i nic.
Myślę jeszcze nad tym, czy aby nie zmienić adresu e-mail, aby całkowicie z nimi urwać kontakt. Czy to rozsądne?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi
0
Piotrek9798 Posty 276 Data rejestracji piątek 25 kwiecień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany piątek 28 sierpień 2015 331
Zmodyfikowany przez Piotrek9798 dnia 28/12/2014 o 18:53
Cześć, ja tu widzę dwa wyjścia:

1)Chcesz jak najszybciej się pozbyć kontaktu z nimi, więc już poczyniłeś ku temu kroki (blokada płatności+dezinstalacja programu) i dla pewności faktycznie zmieniasz e-mail. Wydaje mi się, że raczej nie powinni się odzywać, ale jeśli chcesz mieć 100% pewność, że Cię nie będą nagabywać, zmiana maila jest spoko opcją. Swoją drogą, ja do takich rzeczy zawsze używam adresów e-mail tymczasowych i mi potem żaden spam nie przychodzi, ale to na marginesie.

2)Chce Ci się z nimi wykłócać, więc kontaktujesz się z obsługą klienta i piszesz, że masz taki problem i nie działa Ci ten link do wykonania zmian. I zobaczysz wtedy co Ci odpiszą. Teoretycznie powinni przyznać Ci rację i cofnąć tę automatyczną opcję odnowy licencji, ale wiesz jak jest z takimi firmami...

Jakbym był na Twoim miejscu to bym raczej zmienił maila i zapomniał o całej sprawie, powinno być ok.
0
Ja bym nie zmieniał maila, bo dla mnie sytuacja jest prawda - nie ma programu, nie ma podstawy do pobierania opłat.
0
Aster99 Posty 6 Data rejestracji sobota 27 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2015 6
28 gru 2014 o 20:16
Dla spokoju ducha chyba jednak zmienię maila.
0
asteriks19
25 mar 2015 o 19:58
panowie jesteście w błędzie . ja odinstalowałem program odrazu dwa tygodnie potem miałem format i tak mi pobrali pieniądze po 6 miesiącach
0
i jak się skończyło? pisałeś do nich z reklamacją?
0
Aster99 Posty 6 Data rejestracji sobota 27 grudzień 2014 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 8 sierpień 2015 6
26 mar 2015 o 16:50
Pisać do nich nie ma sensu, bo wiem, że nie odpowiadają na maile. Jestem po wymianie karty, więc mi już nic nie ściągną z konta. Jeszcze tylko adres mailowy muszę zmienić, aby mieć z nimi spokój.
0
Dołącz do nas!