Viber - jak przenieść zawartość czatów na nowy telefon?

Rozwiązany/Zamknięty
demivar Posty 3 Data rejestracji niedziela 29 październik 2017 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany środa 27 grudzień 2017 - 27 gru 2017 o 18:39
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 - 28 gru 2017 o 10:45
Witam! Kupiłem nowy smartfon Samsung A3 (2016) z Androidem 7.0. Przeniosłem do niego zawartość starego smartfona Samsung SIII mini z Androidem 4.2.2. Zanim to zrobiłem, aby nie stracić zawartości czatów zarejestrowanych na Viberze, zrobiłem (zgodnie z podpowiedzią z CCM) kopię bezpieczeństwa tych czatów i wysłałem ją do swojej skrytki e-mailowej. Kopia ta trafiła tam jako plik ZIP. Do tego momentu wszystko było OK. Proszę teraz o podpowiedź, w jaki sposób zawartość tej kopii przenieść do nowego smartfona, aby przywrócić na nim historię czatów. W poradach CCM jest to skwitowane słowami "pobrać kopię bezpieczeństwa", ale ani słowa jak to zrobić (próbowałem, ale prawdopodobnie coś robię nieprawidłowo, bo nieskutecznie).

1 odpowiedzi

Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
27 gru 2017 o 22:33
Czy masz ten sam numer telefonu i cy jestes zalogowany do tego samego konta Google, co na poprzednim telefonie, gdzie robiles/aś backup?
Anna Dobrzyńska

redaktor & social media manager - CCM Polska

4
Numer telefonu jest ten sam. Może zrobiłem błąd i wysłałem plik na moją skrzynkę mailową, z której stale korzystam, ale na innym portalu, nie google. (Z konta google w ogóle nie korzystałem na co dzień i poszło ono "w zapomnienie", chociaż istnieje).
0
Anna Dobrzyńska Posty 1974 Data rejestracji poniedziałek 1 luty 2016 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 19 grudzień 2021 13 497
28 gru 2017 o 10:45
Na telefonie z Androidem logujesz się za pomocą konta Google. Na obydwu telefonach powinieneś mieć to samo konto zalogowane.

W momencie, gdy plik z historią został przesłany na Twoje konto Gmail, powinien się znajdować na Twoim Dysku Google. Jeżeli przesłałeś plik na inne konto mailowe, spróbuj przesłać plik na konto Gmail.

Po zalogowaniu sie na nowym telefonie na konto Google, uruchom aplikację Dysk. Przy uruchomieniu aplikacji Viber powinien wyskoczyć komunikat z pytaniem, czy odzyskać dane z kopii zapasowej.
0
Dołącz do nas!