Zasygnalizuj

Jak kupować ciuchy przez internet? [Rozwiązany]

Zadaj pytanie Pauka - Ostatnia odpowiedź dnia 4 sie 2016 o 20:37
Macie jakieś sprawdzone miejsca i sposoby?
Zobacz więcej 
Przydatny
+1
mniej bardziej
Temat rzeka :-)

Allegro - tu jest bardzo dużo tanich bluzek i sukienek, takich dzianinowych, onesize (czyli w praktyce dziewczyny w rozm. S i M). Dobre rozwiązanie na modny akcent sezonu, ale nie da się na tym zbudować szafy na lata. Zdecydowanie odradzam kupowanie np. sukienek z Asos.

Zalando - miejsce dobrych marek, często w dobrych cenach. Same plusy - darmowa przesyłka, można zwrócić. Kupuję tu zwykle ciuchy dla męża, ponieważ warto zainwestować w jego garderobę do pracy - wiadomo, nikt mu tam na koszulę za 300 zł nie uleje, jak mi w domu na każdą bluzkę.

Asos - osobiście dla mnie sklep-frustracja, bo chciałabym mieć wszystko. Fajne miejsce z bardzo modnymi i trendy ciuchami.

H&M - codzienne zakupy, gdy odkrywam, że dziecko ma postrzępioną gumkę w majtkach, za małe jeansy lub nie ma koszulek z krótkim rękawem. Zwykle dorzucam jakiś ciuch dla siebie, ale trudno tu wyczuć, jakiej będzie jakości - w sklepie można dotknąć, tu jest loteria.
Dodaj komentarz
Przydatny
+1
mniej bardziej
Jeśli szukasz czegoś konkretnego, warto wpisać tę frazę do Google - np. "sportowe legginsy we wzory" albo "sukienki duży rozmiar". Możesz znaleźć naprawdę ciekawe strony z fajnymi ubraniami, mniej znane, ale warte uwagi. Czasem możesz zostać poproszona o podanie wymiarów, żeby konkretna rzecz była uszyta konkretnie na Ciebie.

Mnie się zdarzyło dwa razy trafić w ten sposób na sklep, w którym kupowałam potem wiele razy.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Moje patenty na ciuchy z sieci to:
- kupować w sklepach, gdzie da się zwrócić
- kupować na wyprzedażach
- zapisywać się na newslettery, bo daja zniżkę na pierwsze zakupy zwykle
- kupować z darmową wysyłką
- zamawiać wspólnie, aby raz płacić za wysyłkę
- dzwonić lub pisać w razie wątpliwości
- nigdy nie ucinam metek po wyjęciu ciucha z pudełka
- buty mierzę na ręczniku, aby nic nie wbiło się w podeszwę, bo nie uznają zwrotu
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
DaWanda i Pakamera mają rzeczy unikatowe.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Ja polecam aplikację Domodi. Jest tam sporo ładnych, dobrej jakości rzeczy różnych marek, każda z rzeczy jest dokładnie opisana i podlinkowana do sklepu. Więc jeśli coś wpadnie mi w oko - od razu kupuję.
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
A co sądzicie o kupowaniu ubrań przez OLX?
Floreo 805Posty poniedziałek 1 luty 2016Data rejestracji ModeratorStatus 6 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany - 28 cze 2016 o 13:40
Moje wrażenie jest takie, że są tam ciuchy źle sfotografowane. OLX to aplikacja lokalna, do odbioru osobistego. W kupowaniu przez internet fajnie nie mieć tej bariery, a to dają inne serwisy.
Odpowiedz
KendallKim 63Posty wtorek 29 marzec 2016Data rejestracji poniedziałek 5 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany - 4 sie 2016 o 20:36
Zgadzam się z Tobą: fatalne zdjęcia, aż się nie chce tego przeglądać.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Ja często kupuję przez aplikację znanych sieciówek, typu Bershka, Zara, H&M. Szybko i wygodnie.
Floreo 805Posty poniedziałek 1 luty 2016Data rejestracji ModeratorStatus 6 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany - 28 cze 2016 o 13:42
H&M ma tanią wysyłkę i zwrot, ale już kilka razy przekonałam się o tym, że nie można się zbyt długo zastanawiać nad wyborem, bo ciuchy w chodliwych rozmiarach znikają w ekspresowym tempie. Np. otworzyłam sobie rano aplikację, wybrałam szorty, ale oderwały mnie obowiązki. Gdy po 3 godzinach wróciłam do aplikacji, szorty w moim rozmiarze były już niedostępne :-(
Odpowiedz
KendallKim 63Posty wtorek 29 marzec 2016Data rejestracji poniedziałek 5 grudzień 2016 Ostatnio zalogowany - 4 sie 2016 o 20:37
Też lubie HM za tanią wysyłkę, ale bardzo szybko kończą im się rozmiary.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Przydatny
+0
mniej bardziej
Super ważną rzeczą jest dobre zmierzenie swojej sylwetki, a w zasadzie zmierzenie ubrań, które dobrze na nas leżą. To podstawowa sprawa, która pozwoli wybrać dobry rozmiar i nie kupować rzeczy w ciemno.
Dodaj komentarz

Członkowie społeczności otrzymują więcej odpowiedzi niż anonimowi użytkownicy.

Jako zarejestrowany użytkownik otrzymujesz więcej odpowiedzi na pytania.

Jako członek naszej społeczności, masz dostęp do dodatkowych opcji.

Nie jesteś jeszcze członkiem CCM?

Zapisz się! Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę!