Aktualizacja macOS

okasaundi Posty 1 Data rejestracji wtorek 27 grudzień 2022 Status Użytkownik Ostatnio zalogowany 27 grudzień 2022 - 27 gru 2022 o 16:17
Cześć,
Potrzebuję porady dotyczącej procesu aktualizacji w systemie macOS. Pacjent to stary 15-calowy MBP z 2011 roku. Chciałbym zachować go dla rozrywki i tym podobnych, ale problem polega na tym, że niektóre aplikacje itp. Nie będą na nim działać, ponieważ działa na nim Sierra. Czemu? Ponieważ jakiś czas temu padła dedykowana karta graficzna, więc kazałem warsztatowi wyłączyć zepsutą kartę. W jakiś sposób sprawili, że komputer przylgnął do zintegrowanego GPU. Ostrzegali mnie, abym nie aktualizował systemu operacyjnego, ponieważ według nich aktualizacja nadpisze wszystko, co zrobili, powodując, że komputer przełączy się z powrotem na zepsuty procesor graficzny, a ja wrócę do wiecznego czarnego ekranu.

Czy to prawda? Czy aktualizacja zablokuje MBP? A może mogę po prostu zaktualizować system operacyjny do tego, co może obsłużyć laptop?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w poradach, życząc wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku z Polski.